27 stycznia 2021

"Sezon drugi" Max Czornyj

10/2021

Książkę dostałam jako niespodziankę od wydawnictwa, ale opis mnie tak zaintrygował, że jestem już po lekturze. Zapraszam na moją opinię.


"Kiedy wyjadę, brama zamknie się na amen. Nie będzie można jej otworzyć, dopóki trwa emisja programu. Ogrodzenie jest monitorowane oraz wyposażone w czujniki ruchu."

Ewa decyduje się zgłosić do udziału w kontrowersyjnym reality show, w którym podczas pierwszego sezonu doszło do tragedii. Kiedy dostaje zaproszenie do programu jest w szoku, że została wybrana. Kandydatów na pewno było sporo, a jednak wybrali ją.  

Kobieta nie wiedziała na co dokładnie się pisze, jest w szoku, kiedy zapoznaje się z regulaminem. Poznaje też swojego partnera Michała - obije mogą wygrać ogromne pieniądze. Warunkiem jest zamieszkanie w domu pełnym kamer, gdzie mają żyć ze sobą jak mąż i żona.... 

Nowi bohaterowie drugiego sezonu mają za sobą ciężkie przejścia i pewnie dlatego skuszą się na życie pod obstrzałem kamer. Na miejscu okazuje się, że dom wygląda inaczej niż myśleli, jej partner jest mega dziwny i wiecznie opowiada jej o pierwszym sezonie tego reality. Zupełnie bez sensu...

Jaki sekret odkryją bohaterowie sezonu drugiego? 

Jak to jest zamknąć się z kimś kogo się nie zna na tyle czasu i być ciągle obserwowanym?

Zapraszam do Sezonu Drugiego! Niesamowite przeżycia gwarantowane!
"Jakieś trzy metry pode mną jest taras. Ten, na którym całkiem niedawno miało dojść do tragedii. Ten, na którym do tego domu po raz pierwszy zakradła się śmierć."

Kto z nas nie pamięta "Big Brothera"? Jak wszedł ten program do Polski to sama oglądałam. Coś jednak jest w człowieku, że lubi podpatrywać życie innych. A jeśli jest to reality show i do wygrania jest ogromna kasa to wiadomo, że może dziać się dużo w takim programie. 

Książkę czytało mi się po prostu świetnie i błyskawicznie. Nigdy nie spotkałam się z tematem reality show w literaturze. Po okładce książki i patrząc na nazwisko autora spodziewałam się jakiś brutalnych scen, ale tego tu nie znajdziecie.  

Podobała mi się dwutorowa fabuła, możemy poznać los pary z drugiego, ale też i pierwszego sezonu show.

"Sezon drugi" to thriller psychologiczny w pełnym tego słowa znaczeniu, gdzie możemy wczuć się w  emocje bohaterów reality show. Wchodzimy do domu pełnego kamer razem z bohaterami. Przyznam się wam, że byłam bardzo podekscytowana, było to coś całkiem nowego dla mnie. Niejako żyjąc z bohaterami można zacząć się zastanawiać nad tym jak ja bym się zachowała w danej sytuacji i ile bym była w stanie zrobić dla pieniędzy. Ogromnych i nieosiągalnych dla zwykłego śmiertelnika. 

Podoba mi się autor w takiej niekrwawej osłonie. Max Czornyj ma tzw. lekkie pióro, nie mogłam się oderwać, aż nie poznałam zakończenia. A finał... szokuje! 

Gorąco polecam! 

Dziękuję Wydawnictwu Filia Mroczna Strona za egzemplarz książki do recenzji.


Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 27.01.2021
Ilość stron: 408
Moja ocena: 8/10


2 komentarze:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.