31 grudnia 2020

"Kosmoliski" Marek Marcinowski - patronat medialny Matki Książkoholiczki

 172/2020

Rzadko piszę o książkach dla dzieci, ale czasami warto zrobić wyjątek. Zapraszam na moją opinię o ciekawej propozycji dla naszych milusińskich.


Pewnego wieczoru do Krzysia i Sary, którzy szykują się do snu, przychodzą tajemnicze stwory przypominające lisy ze srebrnymi, świecącymi ogonami.

"Nie bójcie się, kochane dzieci, jesteśmy Kosmoliskami. Przyglądaliśmy  się wam, gdy z zachwytem obserwowaliście niebo, wyczuwaliśmy też wasze marzenia. Dlatego postanowiliśmy zabrać was w podróż."

Kosmoliski zabierają dzieci w podróż po Układzie Słonecznym, dzieci mają szansę poznać ciekawostki o Ziemi, Księżycu, Słońcu oraz pozostałych planetach. Muszę się wam przyznać, że sama dowiedziałam się wielu rzeczy. Na końcu jest rysunek całego kosmosu, ale także kosmoquiz z 10 pytaniami :)Nie zawsze dzieci lubią gdy im się czyta książki o nauce, ciekawostkach itd. Moje córka nigdy nie chciała przeglądać encyklopedii dla dzieci. 

Książka autora  jest zupełnie inna, poprzez ciekawą przygodę rodzeństwa mali czytelnicy zupełnie nieświadomie zdobywają wiedzę o naszym kosmosie. Dzięki pięknym ilustracjom książeczkę czyta się bardzo przyjemnie, mój młody zaciekawił się planetami, księżycem itd. Książka jest przepięknie wydana, ma sztywne kartki, nadaje się i dla chłopca, dla dziewczynki, dla młodszych i starszych dzieciaków - jest uniwersalna. 


Książka to świetne połączenie nauki z zabawą, dzieci nieświadomie zdobywają wiedzę. Polecam!

Dziękuję autorowi za możliwość patronowania.


Wydawnictwo: Anatta

Rok wydania: 2020

Ilość stron: 30

Moja ocena: 10/10
1 komentarz:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.