31 października 2020

Zapowiedzi książkowe... LISTOPAD 2020

Witajcie, czas biegnie bardzo szybko, ani się nie obejrzymy, a będzie koniec roku.

Tymczasem zapraszam na mój subiektywny przegląd nowości listopadowych. Na dzień ogłoszenia postu niewiele znalazłam zapowiedzi, które by mnie ciekawiły. Szczerze - po bardzo obfitym październiku nastała cisza z nowościami. I dobrze, bo przecież kiedyś trzeba przeczytać to co już jest wydane. Jeśli coś ciekawego się pokaże będę informować na moim Facebooku. 

Za to wiele wydawnictw szykuje pakiety książek, które można będzie sprezentować pod choinkę. 

Data premiery:  03.11.2020
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka    
Autor: Diane Chamberlain
Tytuł: "Małe miasto, wielkie kłamstwa"

Opis: Jedna książka, milion emocji. 

Rok 2018. Morgan Christopher, studentka akademii sztuk pięknych, odbywa wyrok w żeńskim zakładzie karnym. Pewnego dnia, podczas niespodziewanego widzenia, dwie tajemnicze kobiety składają jej propozycję pracy, obiecując natychmiastowe zwolnienie. Morgan ma wykonać renowację starego malowidła w cichym, prowincjonalnym miasteczku w Karolinie Północnej. Gotowa na wszystko, aby odzyskać wolność, przyjmuje propozycję, chociaż nie ma pojęcia o renowacji obrazów. Pod grubą warstwą wieloletniego brudu czeka na nią opowiadana farbami historia szaleństwa, zbrodni i zmowy milczenia. 

Rok 1940. Anne Dale, młoda malarka z New Jersey, wygrała konkurs na malowidło ścienne dla poczty w małym mieście Edenton w Karolinie Północnej. Przyjmuje propozycję i wyjeżdża na konserwatywne Południe, bo niespodziewanie została sama na świecie, a praca jest na wagę złota. Nie wie, że znajdzie się w miejscu, gdzie ludzie są pełni uprzedzeń, tajemnice skrywa się za zamkniętymi drzwiami, a za wszelką odmienność płaci się wysoką cenę, czasem najwyższą. 

Co spotkało Annę Dale? Czy stare, zniszczone malowidło to klucz do tej zagadki? Czy Morgan pokona demony swojej przeszłości i dotrze do prawdy?
PATRONAT MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI 

Data premiery:  04.11.2020
Wydawnictwo: Karolina Wójciak 
Autor: Karolina Wójciak
Tytuł: "Gaja" (tom III serii Powrót)

Opis: Siedem morderstw łączących dwa domy w sąsiedztwie. 

Gaja wychowywała się w atmosferze skrzętnie skrywanych przed światem tajemnic, omawianych jedynie szeptem nad jej głową. Była świadkiem przemoc, a potem nauczyła się żyć w domu, w którym jedynie pozornie zapanował spokój. Wydawało jej się, że może ufać rodzicom i mieszkającym w domu obok Sianeckich. Jednak najbardziej ranią ją najbliżsi. Kiedy więc musi się zmierzyć z najtrudniejszym momentem w jej życiu, zostaje sama. Ernest, nie mogąc poradzić sobie z własnymi demonami przeszłości, odpycha dziewczynę od siebie. Czy uczucie, jakie połączyło Ernesta i Gaję przetrwa tę trudną próbę? Czy mogą sobie nawzajem zaufać? Czy tragedie, jakie miały miejsce w ich domach, rozdzielą ich na zawsze?
Data premiery:  05.11.2020
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Autor: Gillian McAllister
Tytuł: "Wszystko co powiesz"

Opis: Jest późny wieczór. Wracasz do domu. Jesteś na ulicy całkiem sama. Nagle słyszysz odgłos kroków. Ktoś za tobą idzie. Coraz szybciej. To musi być on: tamten facet z baru, który nie chciał się odczepić. Nie masz czasu do namysłu. Szybko się odwracasz i z całej siły odpychasz mężczyznę od siebie. Ten spada ze schodów, po których szliście. Leży na chodniku bez śladu życia. 

CO TERAZ?

Dzwonisz na numer alarmowy. Czekasz na policję. Stajesz przed sądem, który wymierzy ci sprawiedliwość. I możesz mieć tylko nadzieję, że mąż, rodzina i przyjaciele nie odwrócą się od ciebie. 

A MOŻE:

Uciekasz. Nie mówisz o tym nikomu. To był przecież przypadek. Nie chciałaś tego zrobić. Spanikowałaś ze strachu. Ale nikt niczego nie wiedział. I nikt się nie dowie, jeśli szybko stąd znikniesz. Jeśli zachowasz tajemnicę. Na zawsze.

CO WYBIERZESZ?
Data premiery: 09.11.2020
Wydawnictwo:  QES Agency
Autor: Marcin Michał Wysocki 
Tytuł: "#Portal randkowy"

Opis: Ludzie poszukują w Internecie szczęścia. Jednym chodzi o pieniądze i władzę, innym o sławę, a jeszcze innym o rozrywkę czy seks. Miliony pragną jednak odnaleźć tam miłość - niestety z różnym skutkiem. Świat wirtualny, oferujący wprost niewiarygodne możliwości poznawania nowych osób, może być szansą, ale i niebezpieczną pułapką. Ten intrygujący temat podejmuje Marcin Michał Wysocki, znany z doskonale przyjętej powieści obyczajowej Baku, Moskwa, Warszawa. Historie miłosne opisane w zbiorze opierają się na prawdziwych wydarzeniach. książka przedstawia czasem zabawne, a czasem zgubne skutki nieostrożnego poruszania się po świecie wirtualnym. Bohaterowie #Portalu randkowego reprezentują mieszkańców kilku europejskich krajów, jednak łatwo dostrzec, jak bardzo wszyscy jesteśmy do siebie podobni, niezależnie od pochodzenia czy miejsca zamieszkania. Polecamy tę publikację pełną miłości, humoru i emocji, lecz także przedstawiającą nieuproszczony obraz współczesności. Data premiery: 12.11.2020
Wydawnictwo: Pascal 
Autor: Magdalena Majcher
Tytuł: "Najważniejszy"

Opis: Poruszająca opowieść o rodzicielstwie, niespełnionej miłości i sile rodzinnych więzów. Martyna jest młodą, samotną mamą czteroletniej dziewczynki. Jej kolejne związki z mężczyznami kończą się porażką. Kobieta nie potrafi zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Nie potrafi, a może nie chce?

Jest ktoś, kto bardzo chciałby zbliżyć się do Martyny i wytłumaczyć, dlaczego w przeszłości ją opuścił, ale Martyna ma w sobie za dużo żalu i nie umie wybaczyć. Powoli jednak zaczyna dopuszczać do siebie myśl, że może to właśnie w skomplikowanych relacjach z najważniejszym w jej życiu mężczyzną tkwi źródło wszystkich problemów i niepowodzeń. Co wyniknie ze spotkania zagubionej kobiety, czteroletniego dziecka i mężczyzny, który wciąż nie potrafi zapomnieć o nieszczęśliwej miłości sprzed lat?


Data premiery: 12.11.2020
Wydawnictwo: Muza
Autor: Jennifer Hillier
Tytuł: "Małe sekrety"

Opis: Wystarczy jeden mały sekret, żeby twoje życie rozsypało się jak domek z kart.... 
Marin miała idealne życie. Jej mąż, Derek, którego poznała jeszcze na studiach, prowadzi własną firmę produkującą zdrową żywność, ona sama jest właścicielką kilku luksusowych salonów fryzjerskich. Są poważaną i podziwianą w Seattle partą, cieszącą się ponadto szczęśliwym życiem rodzinnym - do czasu, aż ich czteroletni synek Sebastian zostaje porwany i cały ich świat wali się w gruzy. 

Szesnaście miesięcy później Marin jest cieniem samej siebie. Prowadzone przez FBI śledztwo utknęło w martwym punkcie. Sprawa Sebastiana dawno przestałą być medialną sensacją, a chłopiec wciąż pozostaje zaginiony. Marin i Derek prawie ze sobą nie rozmawiają. Marin zatrudnia w sekrecie prywatną panią detektyw, ta jednak zamiast odnaleźć Sebastiana, w toku poszukiwań odkrywa, że Derek ma romans z dwudziestoczteroletnią studentką. To dramatyczne odkrycie paradoksalnie przywraca Marin do życia. Straciła synka, nie zamierza stracić również męża. W kochance męża, Kenzie, odnalazła wreszcie konkretnego wroga i może stanąć do walki. Walki na śmierć i życie...Pomocą służy Marin jej najdawniejszy i jedyny prawdziwy przyjaciel, Sal. Zrozpaczona kobieta nie wie jednak, że w tej zabójczej rozgrywce nic  nie jest takie, jak się wydaje....Data premiery: 12.11.2020
Wydawnictwo:  Znak Literanova
Autor: Karen Schaler
Tytuł: "Pierwsza taka Gwiazdka"

Opis: Nadchodzi wyjątkowy czas - czy otworzysz się na magię Gwiazdki? 

Haley nie chciała tam jechać. Wyjazd na Gwiazdkowy Obóz wydawał się jej kompletną stratą czasu. Przeceiż musi przeprowadzić świąteczną kampanię reklamową dla ważnego klienta! I wreszcie dostać ten upragniony awans! Bo Haley - chociaż zamiast zielonego futra nosi szpilki - jest damską wersją Grincha. Najchętniej wysłałaby te całe święta w kosmos! Ale skoro szef stawia ultimatum - albo dziewczyna poczuje ducha świąt, albo nici z kampanii - Haley rusza do ukrytego w górach pensjonatu. Widok majestatycznych jodeł, mieniących się kolorowych lamp i wieńców z gałązek ostrokrzewu wywołuje w jej sercu nieznane ciepło. Haley spotka tu małżeństwo, które przypomni jej, czym może być miłość, ale i mężczyznę, który utracił ukochaną osobę. A gdy magia świąt zacznie działać, na horyzoncie pojawi się jeszcze ktoś... Czy ta wyjątkowa - pierwsza taka w jej życiu - Gwiazdka przyniesie dziewczynie szczęście?Data premiery: 13.11.2020
Wydawnictwo:  eSPe
Autor: Sylwia Kubik
Tytuł: "Nasze niebo" (III tom serii)

Opis: Nasze niebo to trzecia część docenionego przez czytelników cyklu powiślańskiego. Tym razem do grona mieszkańców Brzozówki dołączają pensjonariusze domu spokojnej starości. Podczas gdy seniorzy mierzą się z trudnymi wspomnieniami przeszłości, kolejne pokolenia próbują znaleźć w Brzozówce kawałek własnego "nieba". Czytelnicy zafascynowani smakami i zapachami Powiśla z pewnością nie zawiodą się i tym razem. "Nasze niebo'" na czas jesiennych i zimowych chłodów ukrywa się pod dachami gospodyń, które z miłością wszystkich karmią i ogrzewają ciepłem domowego ogniska. Skorzystajcie z ich zaproszenia!


Data premiery: 23.11.2020
Wydawnictwo: Novae Res
Autor: Maxime Parker
Tytuł: "Rywalka"

Opis: Czy to jest przyjaźń, czy to jest... obłąkanie?
Karla właśnie zaczęła nowe życie: przeprowadziła się do wielkiego miasta, odnosi sukcesy w wymarzonej pracy, a do tego w końcu jest zakochana z wzajemnością. Jednak nie wszystko układa się tak idealnie, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Dziewczyna codziennie walczy z towarzyszącym jej cieniem przeszłości, od której chciałaby się raz na zawsze odciąć. Pewnego dnia otrzymuje tajemniczy list, a w jej życiu pojawia się ktoś, kto nie pozwoli, by wydarzenia sprzed lat odeszły w zapomnienie. Czy to możliwe, by tą osobą była jej najlepsza przyjaciółka?


Data premiery: 25.11.2020
Wydawnictwo: W.A.B
Autor: Alek Rogoziński 
Tytuł: "Teściowe w tarapatach"

Opis: Kontynuacja hitu Teściowe muszą zniknąć. 
Najlepszy prezent dla teściowych? Relaksująca wyprawa w Świętokrzyskie. I choć każda z pań ma inny plan podróży - Kazimiera pragnie zwiedzić wszystkie sanktuaria maryjne, a Maja skosztować trunków w lokalnych winnicach i zrelaksować się w tamtejszych SPA - to szybko okazuje się, że połączy je wspólny cel: ratowanie życia. Wplątane w morderstwo, za którym stoją członkowie tajemniczej organizacji znane od wieków jako zakon Smoka, uciekające przed polującymi na nie bandytami, niemogące liczyć na pomoc policji, Kazimiera i Maja będą musiały wykazać się umiejętnościami godnymi agentek służb specjalnych. A przede wszystkim - nauczyć się współpracować. 


Data premiery: 25.11.2020
Wydawnictwo: Znak
Autor: Magdalena Kordel
Tytuł: "Bo nadal cię kocham"

Opis: Poczuj świąteczną magię miłości. Zdarza się, że los nie pozwala zapomnieć o tym, co wydarzyło się przed laty. Dwoje zakochanych młodych ludzi może rozdzielić wojenna zawierucha, ale całe życie pamiętać będą o pierwszej prawdziwej miłości. Ułożą sobie życie, spędzą je w otoczeniu bliskich, ale w sercu wciąż będą nosić puste miejsce. Tak jak Leontyna, która nie otwiera tajemniczych listów, bo nie chce pozwolić, by przeszłość wywróciła jej świat do góry nogami. Pewnego dnia jednak zatrzaśnięta od lat szuflada się otwiera i z dumą prezentuje zawartość, której nie można dłużej ignorować. Zwłaszcza że położone wśród gór miasteczko Malownicze zaczyna otulać przedświąteczna mgła, która niespodziewanie budzi w Leontynie dawno zapomnianą tęsknotę. Po raz pierwszy od bardzo dawna postanawia wrócić do miejsc z czasów młodości. Kogo tam spotka? Z kim spędzi wigilijny wieczór?

MATKA KSIĄŻKOHOLICZKA POLECA DZIECIOM:

PATRONAT MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI 

Data premiery: 30.11.2020
Wydawnictwo: Anatta
Autor: Marek Marcinowski 
Tytuł: "Kosmoliski"


Czy coś Wam wpadło w oko?

K. 

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawe pozycja, najbardziej zainteresował mnie opis książki "Małe sekrety" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno sięgnę po Majcher i Chamberlain. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.