25 października 2020

"Spotkajmy się po wojnie" Agnieszka Jeż

 155/2020

Jest to kontynuacja książki: "Miłość warta wszystkiego", która bardzo mi się podobała. Bardzo bałam się tego, czy autorce uda się napisać równie dobrą kontynuację. Zapraszam na mój nowy post. 


"Kiedy jednak masz dzieci, to oddajesz im część siebie, one są z ciebie - nie tylko z twojego ciała, lecz także z twoich emocji, przeżyć."

Ciąg dalszy losów Ani Matkowskiej i Marcina Zielińskiego. Młodzi planują wspólne życie, wszystko się zmierza w dobrym kierunku. W czasie zaręczynowego obiadu dowiadują się jednak o pewnej tajemnicy.... Młodzi za wszelką cenę chcą się dowiedzieć co stało się dawno temu w czasie wojny i jak ich rodziny są ze sobą połączone. Nawet nie mają pojęcia jakie sekrety są skrywane w ich własnych domach...


"Wzruszyła ją ta scena. Niby nic takiego, podanie żony herbaty. Ale to, jak dziadek ostrożnie ją nalewał, jak ładnie przed babcią postawił, jego spojrzenie, jej gest, to, że najpierw pomyślał o niej, dopiero potem zapełnił swoją filiżankę. Drobiazg, okruch codzienności, ale przecież z takich drobiazgów składa się życie."

Bałam się tej kontynuacji, to ogromna sztuka napisać dalszy ciąg bestsellera. Na szczęście autorka świetnie sobie poradziła i stworzyła niezwykłą historię, dopracowaną, autentyczną, z wieloma emocjami. Przy tej książce nie da się nie wzruszyć. Polecam fanom powieści obyczajowych oba tomy - idealna na prezent dla mamy, babci.... 

To powieść o rodzinnej tajemnicy, która objawia się w niespodziewanym momencie zmieniając życie obu rodzin. Historia zapisana na kartach pokazuje, że decyzje naszych przodków mają wpływ także na teraźniejszość. Piękna w prostocie opowieść o rodzinie, która musi się pozbierać na nowo. To także książka o wybaczaniu, o tym, że nie można chować w sercu urazy. Książkę skończyłam czytać ze łzami w oczach. 

Dziękuję autorce za cudowną serię. Polecam z całego serca. 

"Są miłości, które trwają całe życie, wbrew wszystkiemu."


Dziękuję Wydawnictwu Filia za egzemplarz książki do recenzji.


Wydawnictwo: Filia 
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 384
Moja ocena: 8/10
1 komentarz:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.