07 października 2020

"Precedens" Remigiusz Mróz

139/2020

We wrześniu udało mi się dużo przeczytać, niestety z powodów rodzinnych nie miałam czasu na blogowanie - pisanie opinii. Czas to nadrobić. 

 Na samym początku książki możemy przyjrzeć się Chyłce, która próbuje powrócić do zdrowia, a jedną z rzeczy o których marzy jest praca.... Jej marzenie szybko się spełnia, trafia się jej nietypowa sprawa do prowadzenia. Zgłosiła się do niej jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Powiadomiła Joannę, że zaraz popełni przestępstwo i chce żeby prawniczka ją broniła. Zanim Chyłka cokolwiek zrobi, w mediach społecznościowych jest transmisja brutalnego morderstwa popełnianego przez wyżej wymienioną aktorkę. 

Sprawa z góry wygląda na przegraną: jest nagranie, ślady DNA. Aktorka jednak nie przyznaje się do winy, tłumacząc że popełniła zbrodnię doskonałą.... I w sumie coś w tym jest....


"- To będzie najgłośniejsza sprawa w historii polskiego prawa karnego - dodała Alina - Więc chcę, żeby prowadziła ją najlepsza prawniczka."
Kto lubi Chyłkę? Ja, bardzo, mimo jej ciętego języka, troszeczkę znużenia już tą serią, czekam na każdy kolejny tom z ciekawością. 

Tym razem znów autor mnie zaskoczył, ale nie relacjami między Chyłką a Zordonem, a sprawą, którą oni prowadzili. Fabuła miała kilka zaskoczeń, proces nie był sztampowy, był poruszony temat o którym nie słyszałam do tej pory. Książka gruba, ale czyta się bardzo szybko, ze względu na ciekawe momenty i niepewność co do fabuły. Jak zwykle zakończenie jest takie, że .... chce się czytać dalej. Jeden z lepszych tomów serii. 

Nic na to nie poradzę, że będę czytać tę serię do końca, nawet jeśli autor wyśle Chyłkę... w kosmos. To oczywiście żart, ale w sumie kto wie? Troszkę zazdroszczę tym, którzy są na początku całej serii... Aha i ważna rzecz - serialu nawet nie da się porównać do książki.... Warto czytać, naprawdę. 


"Uważam, że jesteś najlepsza. Głównie dlatego, że zrobisz wszystko, żeby wygrać."
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Rok wydania: 2020

Ilość stron: 512

Moja ocena: 9/10

1 komentarz:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.