22 października 2020

"Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu" Maja Strzałkowska - patronat medialny Matki Książkoholiczki

 150/2020

Dzisiaj zapraszam do poczytania o bardzo ciekawej książce, która jest początkiem nowej serii wydawniczej dla dzieci. "Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu" to I tom serii książek detektywistycznych dla dzieci 4+. Jest to zupełna nowość na rynku książek dla młodszych dzieci, gdyż do tej pory nie spotkałam się z serią detektywistyczną dla przedszkolaków. 

Tytułowa Julka to wrażliwa i ruchliwa dziewczynka, która lubi kolor różowy. Dla odmiany Szpulka to nic innego jak kłębek nerwów Julki, którego sama stworzyła dziewczynka w złości. Julkę i Szpulkę łączy nić, bardzo emocjonalna, ponieważ Szpulka reaguje na emocje dziewczynki. Gdy Julka jest smutna, Szpulce opadają nitki, gdy zaś dziewczynka jest zdenerwowana, Szpulka się jeży. W I tomie dziewczynce ginie lalka, a Szpulka pomaga Julce rozwiązać zagadkę, a przy okazji uczy dziecko jak zapanować nad swoimi emocjami. 

Co jest jeszcze ciekawe? Dziecko może wybrać swój trop: będą 3, a każdy prowadzi do jednego rozwiązania. Jedna strona - jeden trop, a na każdej będą wskazówki i pytania. Po prostu re-we-la-cja.

Koniecznie muszę napisać o ilustracjach w książce, które są bardzo istotne przy książce dla dzieci. Nie mogę się na nie napatrzeć i widzę jak moje dzieci też pozytywnie reagują na to wydanie: ilustracje są kolorowe, wyraziste, a przede wszystkim bardzo wesołe. 

Bardzo ciekawy format 265 x 235 mm, dzięki czemu książka jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla dzieci. Stron 36, nie za dużo, ale też niemało jak dla przedszkolaka.


"Julka nie odpowiedziała. Stała z otwartą ze zdziwienia buzią. Nadal się bała, troszeczkę. 
- Nie bój się. Jestem tylko kłębkiem twoich nerwów."


Dlaczego warto kupić:

  • książka nie służy tylko do czytania, zmusza dziecko do działania i myślenia. Trzeba wykonywać różne zadania np. odpowiedzieć na pytanie, wybrać trop, coś narysować
  • dziecko czuje się jak detektyw, co jest dla niego bardzo atrakcyjne. 
  • jest to książka także edukacyjna, rozwija w dzieciach koncentrację, logiczne myślenie
  • daje dziecku poczucie sprawczości i podążania własnym tropem
  • dzięki takiej książce można spędzić razem mądrze czas
  • dziecko uczy się nazywać własne uczucia takie jak złość, smutek, bezradność.

Zobaczcie jeszcze jak książka wygląda w środku:
Zapraszam na stronę: https://julkaszpulka.pl/ Na stronie przeczytacie moją rekomendację. 

Oprócz informacji o książce, możliwości zakupu swojego egzemplarza, znajdziecie różne aktywności do wydrukowania dla dzieci. Dodatkowo pojawiło się także słuchowisko dla dzieci. Ostatnio sama zaczęłam czytać bloga na tej stronce i codziennie okrywać coś ważnego i ciekawego, jak artykuł używaniu telefonów przez dzieci. Gorąco polecam!

Dlaczego uważam, że warto kupić? 

Mój młody jest typowym złośnikiem, dlatego czytam z nim przygody Julki i uczymy się nazywać emocje. Nie przeszkadza mu, że czytam o dziewczynce, jest zachwycony Szpulką...

Książka idealna na prezent, mądra, ciekawa, pięknie wydana. I będą kolejne tomy. Czego chcieć więcej?

Gratuluję Pani Mai za świetną książkę i ... czekam na dalsze tomy. 

Dziękuję autorce za zaufanie i egzemplarz do recenzji. 


Wydawnictwo: PIUMA Maja Strzałkowska

Rok wydania: 2020

Ilość stron:36

Moja ocena: 10/10
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.