18 września 2020

"Zamiana" Beth O'Leary

137/2020 

Jako fanka filmu "Holiday" uwielbiam wszelkie tematy związane z zamianą mieszkań. Tym chętniej sięgnęłam po książkę w tym klimacie. Zapraszam na moją opinię.

Czasami w życiu dochodzimy do tzw. ściany i warto spojrzeć na siebie z dystansu. Często pomaga w tym wyjazd, a co jeśli zamienimy się z kimś domami i zamieszkamy od stałego miejsca zamieszkania?

W książce głównymi bohaterkami jest babcia Eileen i wnuczka Leena. Każda na swój sposób boryka się z własnymi problemami. Leena ma problemy w pracy i dostaje dwumiesięczny przymusowy urlop, natomiast jej babcia bardzo chciałaby poznać jakiegoś towarzysza na resztę dni, a w jej miejscowości takich osób brakuje. Dwie kobiety podczas rozmowy telefonicznej wpadają na iście szatański pomysł, zmiany miejsca zamieszkania, ale także telefonów i spraw do załatwienia. Leena z powodu braku pracy nie zostawiła babci za dużo do działania, za to lista babci do wnuczki to... zupełnie inna historia. Co wyniknie z tej zamiany? Jak babcia odnajdzie się w Londynie? Czy wnuczce spodoba się w wiejskiej miejscowości babci?


"-Babciu... a może się zamienimy? - proponuję. - Ja zostałabym tutaj i zajęła się twoimi sprawami, a ty zamieszkałabyś u mnie w Londynie?"
Historia wprawiła mnie w bardzo cudowny nastrój, to taka książeczka, która swoją historią otula jak kocem. Nawet nie przeszkadzało mi to, że domyślałam się finału, liczyłam na dobrą zabawę i ją dostałam. Były także momenty, kiedy można mieć łezkę w oku, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Widziałam gdzieś, że książkę zaliczono do romansów, z czym się absolutnie się nie zgadzam, to historia o życiu i każdych jego aspektach. O tym, że zawsze warto zawalczyć po prostu o własne szczęście....

Książka podobała mi się nawet bardziej niż "Współlokatorzy".


Książka wydana jest w serii mała czarna, idealnie mieści się do torebki czy plecaka. 

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za egzemplarz książki do recenzji.


Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 416
Moja ocena: 7/10

2 komentarze:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.