05 lipca 2020

"Adela. Krok w przyszłość" Aneta Krasińska

106/2020

Drugi tom to dalsze losy Adeli jako dorosłej już kobiety, która próbuje prowadzić szczęśliwe życie. Zapraszam na nowy wpis. O I tomie pisałam TUTAJ

Po przejściach z dzieciństwa Adeli udało się spełnić największe marzenie - ma rodzinę, jest kochana, niemniej jednak przeszłość wciąż do niej wraca. W różnych momentach i z różną siłą. Okazuje się, że kobieta nie może postawić grubej kreski i zapomnieć o swojej młodości. 

Dodatkowo jako mama nie umie się przestawić na pracę... Chodzi do pracy, a myśli o dziecku. Siedzi z dzieckiem, a myślami jest w pracy... Adela zatrudnia opiekunkę do dziecka Joannę, która zwraca jej uwagę na nietypowe zachowania jej synka. Czyżby młoda dziewczyna zauważyła chorobę, mimo że tatą Pawełka jest lekarz? Jakie będą dalsze losy tej rodziny? Czy Pawełek jest naprawdę chory? I najważniejsze - czy Adela raz na zawsze upora się z przeszłością i zacznie żyć z pełnym oddechem? Jakie rozterki targają kobietami, niezależnie od wieku kiedy zostają matkami?

"Mały na początku kaprysił i nie chciał jeść. Adela usiłowała go zabawić, odwrócić jego uwagę od butelki, a jednocześnie wepchnąć mu smoczek do ust. Uwijała się jak w ukropie, ale nie przychodziło jej to łatwo.[...] Co to za matka, która nie potrafi nakarmić własnego dziecka?"
Książki czytałam jedna po drugiej, więc od razu "wgryzłam się" w fabułę. Autorka ujęła mnie tym, jak opisała prawdziwe macierzyństwo, tak bez ściemy... Od razu lepiej się poczułam. Główna bohaterka oprócz problemów z dzieckiem będzie musiała zmierzyć się z tajemnicami z przeszłości, które okażą się bardzo kluczowe dla jej życia. Będzie musiała stanąć oko w oko z ludźmi, których myślała że już nie spotka na swojej drodze. Autorka zaskoczyła mnie wieloma wątkami, mimo niewielkiej ilość stron książka zawiera w sobie wiele treści, jeśli wiecie co mam na myśli. 

Styl autorki przypadł mi do gustu, historia Adeli na pewno zostanie ze mną na dłużej. Jeśli będziecie mieli okazję to polecam ku uwadze tę dylogię. 

Książka spodoba się fanom powieści obyczajowych. 


Dziękuję Wydawnictwu Szara Godzina za egzemplarz książki do recenzji. 

Wydawnictwo: Szara Godzina
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 288
Moja ocena: 7/10

3 komentarze:

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.