30 czerwca 2020

"Powiedz mi, jak będzie" Sylwia Trojanowska

102/2020

Jak dla mnie najlepsza książka Sylwii Trojanowskiej, z tych które czytałam :) Zapraszam na nowy wpis. Jest to I tom serii "Dobre chwile".

Książka opisuje losy trzech par, których losy w pewnym momencie splatają się w jedną całość. Historię opowiada: Wojciech, Kinga i Aleksandra - każdy z nich ma swój bagaż doświadczeń, cierpienia, ale też radości i uśmiechu. 

Wojciech i Anna był szczęśliwy z Anną, dopóki nie spotkała ich ogromna tragedia. Kinga była pewna, że jest zakochana ze wzajemnością, nie zwraca więc uwagi na kolegę z pracy. Natomiast Ola po spotkania z Mateuszem zwolniła z pracą, a zaczęła skupiać się na rodzinie. 

Z pozoru nic nie mający ze sobą ludzie tworzą wspólną historię. 

Gdzie spotkają się nasze trzy pary? Czy siła miłości zawsze zwycięża?

"Ilu ludzi czas wyleczył z ran, 
zamienił w spokój burze krwi, 
pewnie kiedyś tam, pod jesień tak, 
też czoło wypogodzi i wygładzi brwi." 
[Czas nas uczy pogody - Tekst Jacek Cygan]Książka nie jest lukrowaną opowiastką o niczym, ale porządną obyczajówką, pełną emocji. Ale nie jest to powieść trudna, mimo tematyki czyta się ją szybko, a momentami nawet można się uśmiechnąć. 

Sylwia Trojanowska bardzo delikatnie opisuje bohaterów w trudnych dla nich momentach, pokazując że każdy człowiek przeżywając dramat robi to w inny sposób. Bardzo prawdziwa, mocna, ale dająca nadzieję na lepsze jutro - powieść obyczajowa. Książka wciąga w siebie od pierwszego zdania... przeczytałam dosłownie na raz. 

Autorka opisała losy bohaterów w taki sposób, że czytelnik bardzo łatwo może się z nimi utożsamić w różnych momentach ich życia. Osobiście trafił do mnie jeden moment, ale jest zbyt bolesny, by o tym napisać. Myślę, że wiele kobiet dziękuje autorce za temat jakiego się podjęła. Nie napiszę nic więcej, bo chcę was zachęcić do sięgnięcia po tę akurat powieść. 

Polecam z całego serducha. 

Czekam z utęsknieniem na II tom tej serii "Daj nam jeszcze szansę". 

Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za egzemplarz książki do recenzji.


Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 360
Moja ocena: 8/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.