30 listopada 2019

Zapowiedzi książkowe GRUDZIEŃ 2019

Co miesiąc przygotowując już stały cykl moich zapowiedzi książkowych, zawsze mam wrażenie, że wydawnictwa zasypują nas nowościami. Na szczęście ten miesiąc jest dla mnie ubogi w zapowiedzi,  praktycznie nic nowego nie wychodzi, a jeśli już tak, to jakoś nie zwróciło to mojej uwagi. Zapraszam na przegląd zapowiedzi grudniowych.
Data premiery:  09.12.2019
Wydawnictwo: Znak Literanova
Autor: Jeremy Dronfield
Tytuł: "O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz"

Opis: Gustav, skromny tapicer polskiego pochodzenia, i jego nastoletni syn Fritz byli Żydami. W Austrii w przededniu wojny nie było gorszego przewinienia. W 1939 roku, rozdzieleni z rodziną, trafiają do obozu w Buchenwaldzie. Tam każdego dnia znoszą głód, katorżniczą pracę i najgorsze ludzkie okrucieństwa. Ale mają siebie. Niezwykła więź daje ojcu i synowi siłę, by przetrwać. Kiedy więc Gustav trafia na listę do Auschwitz, Fritz wie, że to wyrok śmierci. Podejmuje heroiczną decyzję: sam zgłasza się do obozu.

Napisana na podstawie sekretnego dziennika Gustava Kleinmanna, opowiedziana z niezwykłą wrażliwością prawdziwa historia podróży w głąb piekła nazistowskich obozów, heroicznej walki o przetrwanie i niewiarygodnego ocalenia. Opowieść o miłości, która daje odwagę, by zejść do piekła.
I siłę, by to piekło przetrwać.

Numer 1 na liście bestsellerów „Sunday Times”
Ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w Wielkiej Brytanii
Prawdziwa historia poruszająca niczym "Tatuażysta z Auschwitz" i "Chłopiec w pasiastej piżamie".
Data premiery:  15.12.2019
Wydawnictwo: Białe pióro
Autor: Joanna Zając
Tytuł: "Inną drogą"

Opis: Zuza pochodzi z dobrego i pełnego miłości domu. Wkraczając w dorosłe życie, poznaje Huberta i zakochuje się w nim na zabój. Jej ojciec, nie wiedzieć czemu, od początku jest wrogo nastawiony do chłopaka. Nawet  wypadek, w którym dziewczyna prawie traci życie, oraz troska, z jaką Hubert czuwa przy jej szpitalnym łóżku, nie zmieniają jego negatywnego podejścia. Zuza, z typowym dla nastolatek uporem, walczy o swoją pierwszą miłość. Kolejne wydarzenia komplikują wszystko jeszcze bardziej. Czy decyzje podejmowane w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem są zawsze słuszne? Czy dziewczyna wyleczy się z niespełnionej pierwszej miłości, a może położy się ona cieniem na całym jej dorosłym życiu? Czy Zuzce uda się uciec przed przeznaczeniem? A może znajdzie ją ono i zaskoczy w najmniej spodziewanym momencie?


Mało nie?  Ale to dobra wiadomość.  Będzie czas na przeczytanie zaległości, napisanie zaległych recenzji, podsumowanie roczne itd. Tym bardziej, że styczeń szykuje się MEGA bogato.... :)

4 komentarze:

 1. Bardzo czekam na pierwszą zapowiedź. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pierwszą czekam, o drugiej jeszcze nie słyszałam, ale brzmi naprawdę zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie koniecznie chcę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. będzie co czytać w grudniu

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.