13 października 2019

"Pozwól mi kochać" Ilona Gołębiewska - przedpremierowo!

153/2019

Premiera książki 16.10.2019

"Pozwól mi kochać" to II tom serii o Dworze na Lipowym Wzgórzu, ale od razu podaję ważną informację  - książki można czytać niezależnie od siebie, bo każdy tom opowiada o innej kobiecie z rodu Horczyńskich. 

Zapraszam na moje refleksje po przeczytaniu książki o losach Sabiny.
O I tomie (losy Anieli) przeczytasz TU"Życie to nie piękny koncert życzeń. Zazwyczaj trzeba wybierać, a każdy wybór niesie ze sobą konsekwencje. Być może gdybym mogła cofnąć czas, wybrałabym inaczej. Ale przeszłości nie zmienię."

Fabuła


Jedna chwila i cały Twój świat może się rozpaść na kawałki. Właśnie takie ciężkie chwile będzie przeżywała w tym tomie córka Anieli - Sabina. Jest ona kobietą sukcesu, pracuje jako najmłodszy profesor w historii wydziału chemii na uczelni, zarabia duże pieniądze, cieszy się uznaniem studentów i współpracowników, a przede wszystkim kocha swoją pracę. Sabina prowadzi badania nad nadużyciami, których przy produkcji leków i kosmetyków dopuszczają się koncerny farmaceutyczne. Niestety pewnego dnia cały świat Sabiny się zapada. Podczas konferencji prasowej poświęconej wynikom kilkuletnich badań Sabina staje się celem ataku mediów, w wyniku czego zostanie oskarżona o działanie na szkodę firm farmaceutycznych i korupcję. 

"Ta poczuła, że właśnie traci grunt pod nogami i jej życie lada chwila zmieni się w koszmar. Wzrok jej współpracowników pełen był niedowierzania, ale i strachu, że być może rewelacje przedstawione przez dziennikarza są prawdziwe."


Uczelnia daje Sabinie przymusowy urlop, kobieta załamuje się i nie widzi sensu życia. Rozpętała się medialna burza wokół Sabiny, gazety i portale pokazują zdjęcia Sabiny z oczami przesłoniętymi czarnym paskiem, jakby była przestępcą. Okazuje się, że w takich momentach nieszczęścia można poznać prawdziwych przyjaciół... W tych trudnych chwilach pomaga jej córka Klara, która namawia matkę do wyjazdu na Podlasie do rodzinnego dworku. Jest ku temu okazja, bo Aniela (matka Sabiny, z którą jest ona w konflikcie) wyjeżdża na wiele miesięcy. Sabina wyjeżdża i od tego momentu zaczyna się całkiem nowe życie dla niej. Poznaje nowych ludzi, musi zmierzyć się z procesem sądowym, wdaje się w romans... Będzie się działo!


"Dalekosiężne plany nader często omijają teraźniejszość. Lepiej tak organizować życie, aby każda chwila była ważna. To jedyna droga, by nie przegapić śladów szczęścia. Każdy dzień jest kawałkiem historii, której końca nie sposób przewidzieć."Moja opinia


"Pozwól mi kochać" to książka, którą czytałam z największą przyjemnością. Autorka ma niesamowity talent do opisywania historii, miejsc, zdarzeń. Czytając aż zapragnęłam pojechać do Lipowego Wzgórza, przejść się koło domu i napić się lipowej herbatki. Po przeczytaniu tej książki czytelnik może wpaść w zadumę, co jest w życiu ważne i że nic nie jest dane nad na zawsze. Jedna chwila może przekreślić całą dotychczasową pracę i karierę. Oprócz głównego wątku jest wiele pobocznych, także istotnych, jak np. relacje matki z córką, odkrywanie tajemnic rodzinnych.... 

Głównym łącznikiem wszystkich osób jest stary rodzinny dwór, który aż chciałoby się odwiedzić. 
Naprawdę czytało mi się to niesamowicie dobrze, miło było zakopać się w kocyk z herbatką i oddać lekturze na te kilka godzin. Do czego Was też zachęcam!

Jest teraz na rynku wiele serii książek obyczajowych, ale ta podoba mi się wybitnie. Świetnym zabiegiem literackim jest to, że każdą książkę można czytać niezależnie. Autorka szykuje dla nas następne dwa tomy, czyli losy wnuczek Anieli: Klary i Lilianny, powiem Wam nie mogę się już doczekać czytania. Coś czuję, że będzie się tam dużo działo!

Za egzemplarz do recenzji i pyszną herbatkę dziękuję Wydawnictwu Muza.

Wydawnictwo: Muza
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 480
Moja ocena: 9/10

2 komentarze:

  1. "Pozwól mi kochać" Ilony Gołębiewskiej to odrobina słońca w coraz bardziej szare i chłodne dni jesieni. Dzięki jej fabule możemy przenieść się do Lipowego Wzgórza, oderwać się od szybkiego życia i znaleźć upragniony spokój. Zdecydowanie polecamy! :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.