13 września 2019

"Córeczki" Adrian Bednarek PRZEDPREMIEROWO!

129/2019

Premiera książki 9.10.2019 - wpiszcie sobie datę w kalendarz, bo naprawdę warto.

Adrian Bednarek ujął mnie "Skazanym na zło" i "Pasażerem na gapę", tym samym wskakując na listę autorów MUST READ. Miałam tą szansę przeczytać "Córeczki" w egzemplarzu jeszcze przed korektą, jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, bo już teraz mogę zacząć polecać tę książkę. A o czym jest? Zapraszam na moją opinię. Nie będzie spojlerów, więc klikajcie dalej. 

"WSPÓLNA TAJEMNICA JEDNOCZY BARDZIEJ NIŻ WIĘZY KRWI."


Prolog to opis sceny, która mrozi krew w żyłach i której nikt by nie chciał przeżyć w swoim życiu. Już pierwsze opisy dają czytelnikowi przedsmak tego, co będzie dalej. 

Tytułowe córeczki to Ewa i Pola, dwie całkowite skrajności jeśli chodzi o charakter, sposób życia, wiek, wygląd...

EWA niedoszła policjantka, która zrezygnowała z nauki ze względu na swoją mamę. 

"Nie mogła zostawić mamy. Bez córki nie wytrzymałaby roku i skończyłaby w wariatkowie albo, co gorsza, w samotnym zwidzie targnęłaby się na swoje życie."


Obecnie prowadzi butik ze sprzętem sportowym w centrum Częstochowy, spotyka się z Iwem - fryzjerem. Kobieta raz na miesiąc obchodzi ze swoją mamą miesięcznicę, wtedy jadą na cmentarz odwiedzić bardzo ważną dla nich osobę. I robią to co miesiąc już od 20 lat... Ewa bardzo poświęcała się dla mamy, bo była jej wdzięczna za to co ona zarobiła dla niej dawno temu....

POLA - całkowite przeciwieństwo Ewy, kobieta nienawidzi własnej matki i specjalnie zrezygnowała ze studiów medycznych po to by sprawić jej przykrość. Obecnie ledwo sobie radzi z finansami, prowadzi lekcje pole dance i pracuje w podrzędnym barze ze striptease jako kelnerka. 


"Pola nie obchodziła miesięcznic, drugich piątków, rocznic ani żadnych innych obrzędów związanych z upamiętnianiem dawnych wydarzeń."

Co je łączy? Coś bardzo strasznego, mrocznego... Tym kimś jest bezwzględny psychopata Strach na Wróble, który zmienił życie ich rodzin w piekło w odstępie 10 lat. Najpierw zajął się rodziną Ewy, a potem Poli, a policja nigdy nie dowiedziała się całej prawdy. Kobiety poznały się i próbowały odnaleźć mordercę, ale choć miały kilka poszlak, nic nie wskórały. 

"Tylko one dwie, oprócz zabójcy, znały całą prawdę."


Ewa całkiem przypadkiem wpada na trop Stracha na Wróble i od tego momentu akcja mocno idzie do przodu. Prosi Polę o pomoc w ustaleniu tożsamości psychopaty i wsadzeniu go za kratki. Atmosfera fabuły gęstnieje z rozdziału na rozdział, czytelnik czuje się ciągle w niezwykłym napięciu i oczekiwaniu na wielkie BOOM. Bo jak znaleźć kogoś kogo mogą poznać tylko po...głosie? 

Nie mogę dać inaczej niż max punktów. Autor dał mi to, co lubię najbardziej w mojej pasji czytelniczej czyli: 

 • świetną fabułę, 
 • brak nudy, 
 • zaskoczenie, 
 • odpowiednią grubość książki, 
 • niesamowite wniknięcie w psychikę bohaterów, 
 • dobre opisy seksu, 
 • niejednoznaczność w fabule, 
 • realizm całej historii;
 • czytając zanurzałam się w świecie zła i nic innego się dla mnie nie liczyło,
 • naprawdę miałam ciary!
To książka, której nie zapomnę i która zajmie szczególne miejsce na mojej półce. Nie przerażajcie się grubością książki, bo to akurat jest jej mega zaleta, a nie wada. Napiszę wam szczerze, że właśnie dlatego lubię prowadzenie bloga, bo dzięki niemu odkryłam np. takiego autora jak Bednarek. Niesamowity talent!!! Gratuluję autorowi i chciałam napisać, że apetyt czytelnika rośnie w miarę jedzenia... więc... czekam na następną TAKĄ książkę :)

Za możliwość przeczytania książki przed premierą dziękuję Wydawnictwu Novae Res


Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 614
Moja ocena: 10/10


O Adrianie Bednarku pisałam też Tu i Tu.


5 komentarzy:

 1. Dziękuję bardzo za recenzję. Grubość książki nigdy nie jest przeszkodą. Zawsze, kiedy kończę, czuję niedosyt (mam na myśli dobre📕). Adrian Bednarek jeszcze mnie nie zawiódł 📕😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pod wrażeniem, na 100% przeczytam tę książkę a dlaczego? Bo jestem w trakcie czytania "Pasażer na gapę" i masakra wciąga, przeraża POPROSTU masakruje 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka znajduje się na mojej półce Oddam duszę, by zdobyć, więc chyba nie muszę więcej pisać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Autor świetnie pisze :) zdecydowanie sięgnę po ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę w końcu dotrzeć do tej książki. Recenzja super.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.