12 lipca 2019

"Dasz radę, Nataszo" Karolina Wilczyńska

95/2019

Drugi tom serii "Jeszcze raz, Nataszo" opowiada historię kobiety, które zaczyna kolejny rozdział w swoim życiu. Sama, bez męża, już po rachunku sumienia, który zrobiła w pierwszym tomie.

"Nikt poza tobą nie zapewni ci szczęścia. Ono jest w Tobie!"


Natasza, znana z I tomu, nie umie sobie poradzić z własnym życiem, czuje się samotna, nieszczęśliwsza, nic jej się nie chce.  Myślała, że będzie dużo łatwiej żyć bez drugiej osoby. Walczy ze swoim nałogiem, ale czuje powoli, że jest na granicy i jeśli ją przekroczy, to będzie z nią naprawdę bardzo źle. Natasza znajduje w sobie siłę i podnosi się do pionu, ba! nawet zakłada fundację dla kobiet, rzuca się w wir pracy, jednocześnie mamy szansę poznać losy jej dawnych koleżanek (znanych z I tomu). 

"Bądź szczera"
"Pytaj, gdy chcesz wiedzieć"
"Proś o pomoc"


To mantra Nataszy, którą powtarza sobie do znudzenia, ale która niejednokrotnie pomaga jej w życiu, gdy dochodzi do ściany i nie ma na nic siły. Co ciekawe w drugim tomie niespodziewanie pojawi się Pan Ex-Mąż. Jak zachowa się Natasza po takim czasie i czy wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki? 

Drugi tom nie trzymał mnie już tak mocno w napięciu jak pierwszy, co nie znaczy, że mi się nie podobał. Jest po prostu inny, bardziej optymistyczny. Uważam, że książka niesie za sobą mega duże przesłanie dla kobiet rozpoczynających nowy etap w swoim życiu. Natasza walczy o samą siebie każdego dnia i mimo porażek i trudnych chwil podnosi się i zaczyna znów od nowa. Drogie Kobietki, czy to nie tak powinno właśnie być? ta książka daje dużego kopniaka do działania dla nas, do przemyślenia własnego życia. Zakończenia spodziewałam się innego, choć wiele czytelniczek będzie zadowolonym z takiej wersji. 

Myślę, że seria książek spodoba się osobom, które lubią czytać książki obyczajowe. Według mnie skierowana jest idealnie dla takich kobiet jak ja, czyli koło 40 i pokazuje, że życie wciąż się dalej toczy i nie wolno odpuszczać z niczym ani na krok. 


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2019
Wydanie: II
Ilość stron: 280
Moja ocena: 7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.