16 marca 2019

"Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?" Natalia Sońska

39/2019

"Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?" to II tom z serii Jagodowa miłość.

Co dalej z Jagodą i Tomaszem? Zapraszam na moją opinię o książce.
O pierwszym tomie przeczytasz tu:


Fabuła


Kto czytał I tom ten pewnie pamięta jak się skończył... W kolejnej części autorka przybliża nam życie Jagody, jej pracę w cukierni oraz pogmatwane życie osobiste. Jest też nowy bohater - Teodor, prawnik Jagody w sprawie rozwodowej. Jagoda często spędza czas ze swoim adwokatem i w sumie nie zawsze tylko służbowo.Nie bez znaczenia jest też fakt, że jej rodzice nie mogą się pogodzić z jej decyzją o rozwodzie. 

"-Uważaj sobie! - Ojciec znów zagrzmiał - W naszej rodzinie nigdy nie było rozwodu! Nigdy! Nawet jak się coś psuło, to każdy sobie jakoś z tym poradził, a nie szedł na łatwiznę. Ciotka Wanda ile się z tym swoim, pożal się Boże, mężem pijakiem wycierpiała? Ale rozwodu żadnego nie było!
-Bo się wujek w końcu zapił na śmierć - skwitowała złośliwie Agata.
-Ale rozwodu nie było!"


Jagodzie wszystko nagle zaczyna się sypać w życiu, ale kobieta się nie poddaje i ciągle marzy i walczy o własne szczęście. Czy uda jej się uzyskać spokój, miłość, szczęście? Czy cukiernia nadal będzie odnosiła sukcesy? Jak autorka potoczy dalsze losy bohaterów? Tego dowiecie się sięgając po II tom serii. 

Moim zdaniem


Muszę napisać szczerze, że drugi tom zdecydowanie bardziej mi się podobał niż pierwszy. Jak dla mnie więcej się działo, było bardziej dynamicznie i po prostu ciekawie. Uważam, że ogromnym plusem było dodanie dodatkowego bohatera. Mam wrażenie, że autorka z każdą książką mocniej się rozwija. Musicie jednak pamiętać, że książki Natalii Sońskiej nie są dla wszystkich, ale fani powieści lekkich i obyczajowych będą zachwyceni jak zawsze. W jej książkach nie ma nie wiadomo jakich zwrotów akcji, ale mimo to lubię czytać jej książki, bo czasami są dni kiedy potrzebuję takiej literatury. 

Na szczęście byłam mniej głodna przy tym tomie, bo więcej fabuły jest w innych miejscach niż kuchnia, ufff.... Przy mojej diecie to masakra czytać o wypiekach ciast i innych słodkościach. 
Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona za egzemplarz do recenzji i piękne dodatki do zdjęć związane z tematyką książkiWydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 344
Moja ocena: 8/10

3 komentarze:

  1. Mając w pamięci pierwszy tom, który bardzo mi się podobał, po ten, również na pewno sięgnę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Już nie mogę się doczekać kiedy ją przeczytam

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie czytałam pierwszej części :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.