16 września 2018

Zapowiedzi książkowe JESIEŃ 2018

Witam Was gorąco moje książkoholiki!Powoli staje się to moją tradycją, że gdy zmienia się pora roku, ja piszę dla Was post o nowościach, jakie szykują dla nas wydawnictwa. Oj dużo się będzie działo na rynku wydawniczym... Wybrałam dla Was to, co mnie najbardziej zainteresowało. Ale musicie pamiętać, że czasami coś jest trzymane długo w tajemnicy i jakieś perełki też na pewno się pojawią, o których dzisiaj po prostu nie wiem. Jak będę wiedziała o czymś mega ciekawym a nie ma tego na liście, będą pisała na bieżąco na facebooku. 

Spis startuje jeszcze przed datą astronomicznej jesieni, ponieważ bardzo dużo książek ma premierę 19 września, czyli tuż tuż...

Na dzień dzisiejszy trzy książki na jesieni będą wydane pod patronatem Matki Książkoholiczki :)  jedna bardzo znanej autorki, druga młodego autora rozpoczynającego karierę, a trzecia taka zupełnie inna niż pozostałe. I właśnie tej ostatniej nie ma na tej liście, ale już wkrótce o niej napiszę na facebooku. 

Skoro jesień to kocyk, książka i kubek czegoś ciepłego. Też tak lubicie?

Zapraszam na mój przegląd nowości, które pojawią się tej jesieni. Będzie z czego wybierać :)
WRZESIEŃ 2018
Data premiery: 18.09.2018
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Autor: Diane Chamberlain
Tytuł: Skradzione małżeństwo

Opis: Rok 1944. Młoda Tess DeMello niespodziewanie wyprowadza się do Hickory, małego miasteczka na południu Stanów Zjednoczonych, aby tam poślubić bogatego właściciela fabryki mebli - człowieka, którego widziała tylko jeden raz w życiu. Henry Kraft jest człowiekiem skrytym i melancholijnym, a małżeńskie życie młodej pary w zasadzie nie istnieje. Tess szybko zaczyna rozumieć, że wpadła w pułapkę bez wyjścia. W gęstniejącej atmosferze niechęci i sekretów, życie wkrótce staje się nie do zniesienia.

Komentarz: Uwielbiam Diane Chamberlain. Jak dla mnie jedna z najlepszych zagranicznych pisarek obyczajowych, jakich twórczość znam. Data premiery: 18.09.2018
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Autor: Izabela Żukowska
Tytuł: Fałszywa nuta 

Opis: Gdańsk, rok 1939. Lisa Keller jest młodą dziewczyną marzącą o karierze pieśniarki. Tymczasem jednak pracuje w knajpie, wieczorami śpiewając dla gości. Przypadek sprawia, że do lokalu przychodzi Siegfried Lewenhart, znany muzyk i wpływowy dyrektor teatru. Przedstawia on dziewczynie z pozoru atrakcyjną propozycję: w zamian za wyświadczenie mu pewnej przysługi obiecuje uczyć Lisę śpiewu i zrobić z niej sławną artystkę. Lisa zgadza się i zostaje gospodynią u niegdyś słynnego, obecnie zapomnianego kompozytora. Atmosfera starej willi przesiąknięta jest wielką muzyją, przebrzmiałą sławą, dawnymi koncertami, nieznanymi utworami. Wkrótce okazuje się, że stary maestro także ma dla Lisy zaskakującą propozycję...
Nad wszystkimi zawisło przekleństwo tajemniczego utworu, które dotknęło nawet...Adolfa Hitlera. Tam, gdzie prawda jest fałszem, jedynym wybawieniem staje się muzyka. Tak przynajmniej sądzi jeden z bohaterów książki, który wierzy w nadzwyczajną moc dźwięków. Ale w tej historii nic nie jest takie, jak się początkowo wydaje. A kiedy muzyka milknie, świat zmienia się nieodwracalnie.


Nie wiem co jest takiego w dacie 19 września, ale tego dnia wychodzi bardzo dużo fajnych książek.


Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Autor: Daria Orlicz
Tytuł: Diabelski Młyn 

Opis: Niewielkie nadmorskie miasteczko w pełni letniego sezonu to miejsce tylko na pozór sielskie i spokojne. Alejkami goszczącego w okolicy lunaparku przechadzają się bowiem bestie o ludzkich twarzach - ci, którzy bez cienia skrupułów, czasem jedynie pod wpływem własnego kaprysu, potrafią zrujnować komuś życie... Czy za wstrząsającą śmiercią młodziutkiej, ciężarnej Litwinki i przetrzymywaniem uprowadzonej spod klubu fitness blodynki stoją te same osoby? Czy przygodny seks może się okazać śmiertelnie niebezpieczną grą? Kto brutalnie zgwałcił jedną z letniczek i kim jest szantażujący rodzinę miejscowego prawnika człowiek? Opowiedź na te pytania musi znaleźć młodszy aspirant Krzysztof Bugaj - seksoholik rozdarty między rozchwianą emocjonalnie żoną, coraz bardziej zaborczą kochaną, a przygodnie poznawanymi jednonocnymi "przygodami"...

"Diabelski młyn" to historia o naiwnej ufności, za którą trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę i dramat tych, którzy zbyt pochopnie zapraszają do swojego życia zupełnie obce osoby. To opowieść o ludziach, którzy pragnąc lepszego losu, nieśmiadomi zagrożenia, otwierają drzwi złu w jego najczystszej postaci.

Komentarz: A wiecie kto się kryje pod tym pseudonimem? Katarzyna Misiołek!!! Ciekawe jak sobie poradziła w nowej odsłonie?Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Autor: Teresa Driscoll
Tytuł: Obserwuję cię

Opis: Kiedy Elle Longfield spotyka w pociągu dwóch młodych mężczyzn rozmawiających z nastoletnimi dziewczynami, nie widzi w tym nic niepokojącego, dopóki nie dowiaduje się, że właśnie opuścili więzienie. Natychmiast odzywa się w niej instynkt macierzyński, ma syna w podobnym wieku. Ostatecznie przenosi się do innego wagonu, nie chcąc się wtrącać. Nazajutrz okazuje się jednak, że jedna z dziewczyn, Anna, zaginęła. Elle zgłasza się na policję. Po roku Anna ciągle jest uznana za zaginioną, a Elle zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. Tropy prowadzą do matki zaginionej dziewczyny, jednak podejrzenia wynajętego detektywa skupiają się na innych członkach rodziny i przyjaciołach, którzy najwyraźniej mają coś do ukrycia. Za to wszyscy bacznie obserwują Elle.

Świetnie skonstruowana intryga i znakomicie zarysowani bohaterowie, którym mamy okazję zajrzeć na samo dno duszy. Wydarzenia pokazane są z punktu widzenia różnych osób, relacje z toku myślenia powodują, że czytelnik zaczyna się zastanawiać, jak sam postąpiłby w tej sytuacji.


Komentarz: Moją recenzję znajdziesz na blogu:
https://matkaksiazkoholiczka.blogspot.com/2018/09/obserwuje-cie-teresa-driscoll-recenzja.html

Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: Zwierciadło
Autor: Ałbena Grabowska
Tytuł: Stulecie winnych - Opowiadania (tom 4)

Opis: Powrót do frapującego świata rodziny Winnych. Opowiadania to książka o niezwykłych losach dwóch sióstr Ani i Mani Winnych, z podwarszawskiego Brwinowa. W jednym z opowiadań przeczytamy o dramatycznym przebiegu Wigilii w 1943 roku, w kolejnym poznamy losy Kazimierza, męża Ani, które doprowadziły go na szczyt warszawskiego półświatka. Co więcej, jedna z historii opisanych w książce, wydarzyła się naprawdę.

Wiosną 2019 roku będzie można śledzić losy bohaterów sagi w serialu telewizyjnym.

Mój komentarz: Sagę Stulecie Winnych pochłonęłam na raz. Pamiętam ją do dziś, a to świadczy o kunszcie autorki. Dlatego z ciekawością sięgnę po Opowiadania. 

Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: Filia
Autor: Magdalena Witkiewicz
Tytuł: Nie ma jak u mamy (tom 4 serii Milaczek)

Opis: Tęskniliście za Milaczkiem? Młodą kobietę, która nieustająco poszukuje miłości swojego życia? Milenka, którą pokochały polskie czytelniczki wraca po 10 latach. Sprawdźcie co wydarzyło się przez ten czas u ekscentrycznej Zofii Kruk, jak potoczyły się losy Milaczka i na kogo wyrosła rezolutna sąsiadka zwana Bachorem. Kiedy tak naprawdę zaczyna się kryzys wieku średniego, czy jedwabna piżama to odpowiedni strój by wystąpić przed własnym szefem i czy łatwo jest zwolnić nianię i wdrożyć "Projekt Matka" to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi staną bohaterki bestsellerowej serii o Milence.

Mój komentarz: Czy ktoś jeszcze nie zna Magdaleny Witkiewicz? Milaczka wszystkie części miałam szczęście czytać i pamiętam jak się śmiałam sama do siebie jadąc w komunikacji miejskiej :) Zastanawiam się, czy nie kupić mamie 4 części tak pięknie teraz wydanych na jakaś okazję :)

Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Autor: Lidia Liszewska, Robert Kornacki
Tytuł: Zaczekaj na mnie (tom 2 serii Matylda i Kosma)

Opis: Kontynuacja najgłośniejszego debiutu 2018 roku!
Po burzliwym rozstaniu Matyldzie został tylko jeden list, który czekał w skrzynce od roku. Zawarte w nim wyjaśnienia Kosmy wszystko komplikują, bo przez ten czas życie kobiety całkowicie się zmieniło. Jej nową codzienność wypełnia samotne macierzyństwo i powracające myśli o ukochanym. Czy Matylda będzie nadal na niego czekać, gdy obok pojawi się inny mężczyzna? Kosma musi teraz poświęcić wszystkie swoje siły na walkę o własne zdrowie. Jak pogodzi porywczy temperament z przestarzeganiem zaleceń lekarzy? Czy drogi tych dwojga jeszcze się zejdą?

Mój komentarz: Recenzja tej książki wkrótce u mnie, właśnie zaczęłam nadganiać i czytam I tom....

Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Autor: Remigiusz Mróz
Tytuł: Kontratyp - Joanna Chyłka (8 tom)

Opis: W drodze na Annapurnę, jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie, ginie troje polskich wspinaczy. Ekipy ratunkowe odnajdują jedynie przysypane śniegiem, poskręcane liny, ale nie trafiają na żaden inny ślad po grupie.  Kilka tygodni później jedna członkini wyprawy pojawia się na granicy nepalsko-tybetańskiej, po czym zostaje zatrzymana. Polscy śledczy przewożą ją do kraju, gdzie ma odpowiadać za zabójstwo - okazuje się bowiem, że aby przeżyć w górach, doprowadziła do śmierci swoich towarzyszy.

Co wydarzyło się w drodze na Annapurnę? I skąd śledczy mają dowody obciążające wspinaczkę? Oprócz znalezienia odpowiedzi na te pytania, Joanna Chyłka musi zmierzyć się z własnymi problemami i groźbami od człowieka twierdzącego, że to on niegdyś zaatakował ją kwasem....

Mój komentarz: Chyłka moja ulubiona, niektóre części są super, niektóre mniej, ale jedno wiem, że przeczytam wszystko co wyjedzie spod pióra Mroza w tej serii. Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: Książnica 
Autor: Beata Majewska
Tytuł: Zapisane w chmurze

Opis: Historia 40-letniej Magdaleny, która wyrusza w podróż po Rumunii.
Magda ma przedsiębiorczego męża, który przyzwyczaił się, że gra pierwsze skrzypce w związku, a zarabiająca grosze na nauczycielskiej posadzie żona ma mu być posłuszna. W Magdzie rośnie sprzeciw, który znajduje ujście w czasie wakacji: Magda wyrusza na samotną wyprawę. Znajduje przez internet Julię - Rumunkę, która zgadza się zostać jej przewodniczką. Na miejscu Julia okazuje się Julianem - młodym chłopakiem. Magda jest wściekła, ale postanawia dać chłopakowi szansę i tak wyruszą w podróż, podczas której Magda poznaje Rumunię, a Julian - Magdę...


Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Autor: Marta Radomska
Tytuł: Biegiem po miłość (tom 3 serii Maraton do szczęścia)

Opis: Zazdrosny narzeczony, wtrącająca się do wszystkiego mama i interweniująca policja? Nie tak miał wyglądać ślub idealny! Przygotowania do wesela Oli i Łukasza są już na ostatniej prostej. Fryzura, makijaż, sukienka - wszystko gotowe. Tylko jakim cudem w pudełku z butami zamiast ślicznych szpilek znalazły się białe adidasy i karteczka "Ucieknij ze mną"? Czy ceremonia w ogóle się odbędzie, skoro Łukasz zaczyna wątpić w wierność Oli? W dodatku ktoś próbuje w niewybredny sposób pozbyć się konsultantki przygotowującej uroczystość. Czy dzień, który miał być wyjątkowy, jeszcze może mieć szczęśliwy finał?
Do ślubu, gotowi, START!

Mój komentarz: Kolejny cykl, którego nie znam, a ma dobre opinie....

Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: Czarna Owca
Autor: Holkie Overton
Tytuł: Mury

Opis: Czy zabiłbyś, by ratować swoją rodzinę?
Praca w więzieniu dla skazanych na śmierć nie była szczytem marzeń Kristy Tucker, ale kobieta jest wdzięczna za zajęcie, dzięki któremu może utrzymać syna i chorego ojca. Kiedy poznaje Lance'a Dobsona wierzy, że jej życie odmieni się na lepsze. Po ślubie okazuje się jednak, że znalazła sie w piekle pełnym przemocy i strachu.
Kristy jest twarda i gdy brutalność Lance'a się nasila, zastanawia się, czy nie wprowadzić w czyn pomysłu podsuniętego jej przez więźnió, z którymi pracowała. Teraz musi zdecydować, czy zaryzykuje wszystko, by chronić rodzinę. Czy dysponuje środkami, które pozwolą jej popełnić przestępstwo doskonałe?

Mój komentarz: Uwielbiam thrillery....


Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: Świat Książki 
Autor: Joy Fielding
Tytuł: Zła córka

Opis: Wiadomość na poczcie głosowej od siostry. Melanie, z którą nie utrzymywała kontaktów, przyprawia Robin o przyśpieszone bicie serca i pełnoobjawowy atak paniki. Melanie przekazała okropne wieści - ich ojciec, jego druga żona i dwunastoletnia pasierbica zostali zastrzeleni, prawdopodobnie podczas napadu rabunkowego, i leżą w szpitalu w stanie krytycznym.

Minęło ponad pięć lat, odkąd Robin zerwała kontakty z ojcem po tym, jak ożenił się z jej najlepszą przyjaciółką. Pięć lat od chwili, kiedy pożegnała rodzinne miasto Red Bluff w Kalifornii i wyjechała na studia. Teraz Robin musi wrócić do rodziny, od której się odwróciła. Próbując naprawić relację z siostrą, podczas gdy ich ojciec walczy o życie, Robin zaczyna się zastanawiać, czy przyczyną tej rodzinnej tragedii jest tylko nieudany napad rabunkowy. Wydaje się, że wszyscy - zgryźliwa siostra Robin, jej autystyczny siostrzeniec, nieobecny brat, a nawet Tara - żona ojca, mają coś do ukrycia. I że wszyscy mogą się znaleźć w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Mój komentarz: Wiele, wiele lat temu czytałam dużo książek tej autorki i pamiętam, że mi się podobały. Mam je gdzieś na strychu w wydaniu kieszonkowym. Dlatego jestem bardzo ciekawa, czy nadal będzie mi się podobał styl pisania autorki. Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: Czarna Owca
Autor: Michelle Adams
Tytuł: Moja córka

Opis: Nazywam się Irini. Rodzice mnie oddali.
Nazywam się Elle. Rodzice mnie zatrzymali.
Przez całe życie Irini myślała, że została oddana, bo rodzice jej nie chcieli. Co jeśli prawda jest znacznie gorsza?
Dwie siostry.
Dwa różne losy.
Rodzina połączona przez wstrząsającą tajemnicę. 


Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: Wielka Litera
Autor: Paweł Kapusta
Tytuł: Agonia

Opis: 2240,00 zł (dwa tysiące dwieście czterdzieści złotych, zero groszy).
Oto wypłata za ponad 80 interwencji w miesiącu, w tym wyjazdy do czterech ciężkich wypadków samochodych, pięć reanimacji i cztery osoby własnoręcznie skradzione śmierci. Paragon na ludzkie życie opiewa w Polsce na 14 zł netto za godzinę.

Ratownicy medyczni, lekarze, lekarze rezydenci, pielęgniarki, transplantolodzy, funkcjonariusze służby więziennej, wreszcie - pancjenci. Opowiadają o rzeczywistości rodem z filmu akcji, w którym grają bagatelizowane role drugoplanowe. Na pierwszym planie zawsze jest jednak system. Oni z kolei, oprócz wkładania nadludzkiego wysiłku w ratowanie ludzkiego życia, próbują na co dzień ratować systemowe niedoróbki. Za wszelką cenę, czasem wbrew procedurom walczą, by zminimalizować straty. Również w ludziach.

Paweł Kapusta śledzi ciąg skandalicznych absurdów i procedur utrudniających życie zarówno pacjentom, jak i lekarzom. Aksurdów stanowiących często bezpośrednie zagrożenie dla ludzkiego życia, wycenionego przez urzędników niżej niż dzień pracy na kasie w supermarkecie. Lekarze - chronicznie zmęczeni, lawirujący między rzucanymi przez system kłodami - popadają we frustację. Albo po prostu - wyjeżdżają na Zachód.

Mój komentarz: Lubię reportaże z dziedziny medycyny. Na moim blogu znajdziesz także opis takich książek jak "Będzie bolało"czy "Mali bogowie" 


Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Autor: Jacek Ostrowski
Tytuł: Paragraf 148

Opis: Razu pewnego trzech krasnoludków się spotkało...Nie, to nie będzie bajka. To mroczna historia psychopatycznego seryjnego mordercy, który grasuje po Polsce, ćwiartując kolejne ofiary. Kiedy giną pierwsze dwie osoby, sprawa trafia w ręce mecenas Zuzy Lewandowskiej. Prawniczka jest zdeterminiwana, bo po latach porównywania jej do nieżyjącego już ojca - niegdyś najlepszego adwokata w mieście - wreszcie ma okazję się wykazać i udowodnić, że nie ma sobie równych w swoim fachu. Wbrew zasadom prowadzi własne śledztwo, w którym wspomaga się wysokoprocentowym alkoholem i ekstra mocnymi. Czy w tym stanie zdoła dorwać maniakalnego zabójcę? Powieść osnuta na tle prawdziwych wydarzeń.
Data premiery: 19.09.2018
Wydawnictwo: Edipresse Książki 
Autor: Krystyna Mirek
Tytuł: Szczęście za horyzontem 

Opis: Czasem spalone mosty to najlepszy początek. Justyna popełnia wielki błąd, po którym nie może już wrócić do dawnego życia: pracy w eleganckim biurowcu, wygodnego apartamentu i związku, który opiera się na przyjemności. Janek wszystko zrobił, jak należy, jednak na każym polu ponosi klęskę. Ma kłopoty finansowe, beznadziejną pracę, której nie znosi, a jego dzieci są zaniedbane, Tych dwoje spotka się przypadkiem. Zderzenie dwóch światów sprawi, że życie Justyny i Janka na zawsze się odmieni. Czy starczy im odwagi, by poszukać szczęścia trochę dalej niż na wyciągnięcie dłoni? Ruszyć za horyzont, do miejsca, które wydaje się najmniej odpowiednie, a jednak kusi z wielką mocą? To historia niezwykła, pokazuje, jak bardzo można się pomylić, sądząć po pozorach.

Mój komentarz: Poznałam autorkę podczas Targów Książki w 2017 r., w tym roku udało mi się z nią porozmawiać prywatnie. Do tej pory czytałam ...jedną jej książkę, reszta czeka na kindlu. Tylko kiedy to nadgonić jak wciąż wychodzą nowości?Data premiery: 28.09.2018
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Autor: Tijan Meyer
Tytuł: Pozwól mi zostać 

Opis: Zapytała, czy może zostać, a on jej pozwolił. Tej feralnej nocy, kiedy świat Mackenzie całkowicie runął, dziewczyna miała nocować w obcym domu. Przez przypadek trafiła do pokoju Ryana. Powinna od razu odejść, powinna czuć się zażenowana, powinna przeprosić, ale nie zrobiła żadnej z tych rzeczy. Tej nocy zupełnie obcy chłopak sprawił, że czuła się bezpieczna, a jego pokój stał się dla niej jedynym miejscem, gdzie w końcu mogła uspokoić swoje myśli. To właśnie tej nocy, jej siostra bliźniaczka odebrała sobie życie.

Mój komentarz: Mimo moich lat lubię oglądać seriale młodzieżowe i czasami sięgnąć po lekturę do nich skierowaną. Ta książka mnie kusi, bo podobno zakończenie mocno zaskakuje, a to lubię...
Data premiery: wrzesień 2018
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dreams
Autor: Kate Breslin
Tytuł: Bliżej nieba

Opis: Évelyne Marche, brytyjska pielęgniarka z Oxfordu, mieszka podczas I wojny światowej w okupowanej przez Niemców Brukseli, dzieląc czas pomiędzy pracę w szpitalu w dzień i w kawiarni wieczorem. A przynajmniej takie stwarza pozory… Nikt nie podejrzewa, że wypełnia również ważną szpiegowską misję dla belgijskiego ruchu oporu.

Pewnego dnia Éve dostrzega spadający samolot. Kiedy jako pierwsza dociera na miejsce wypadku, w rannym pilocie rozpoznaje kapitana Królewskiego Korpusu Lotniczego, Simona Forrestera. Ryzykując życie, ukrywa go przed Niemcami, jednak niebezpieczeństwo narasta i mnożą się tajemnice…

Data premiery: wrzesień 2018
Wydawnictwo: Oficynka
Autor: Agnieszka Pruska
Tytuł: Wakacje z trupami

Opis: Nic lepiej nie ożywia leniwych wakacji niż trup!
 Alicja i Julia postanowiły spędzić wakacje w uroczym Fromborku. Miejsce wypoczynku wybrały nieprzypadkowo – od jakiegoś czasu słychać było, że w okolicy malowniczego miasteczka dzieje się coś dziwnego. Gnane ciekawością przyjaciółki przyjeżdżają na miejsce i od razu pakują się w kłopoty. A to dopiero początek ich pełnego przygód i zwariowanego pobytu w grodzie Kopernika. 

PAŹDZIERNIK 2018
Data premiery: 01.10.2018
Wydawnictwo: Vectra

Autor: Daria Skiba
Tytuł: Nasze jutro

Opis: Czy normalne życie po straszliwej traumie jest możliwe? Diana próbuje ze wszystkich sił. Pragnie szczęścia u boku ukochanego, jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. W ich życie wkradają się tajemnice, które wychodzą na jaw w najmniej odpowiednim momencie. Czy Diana odnajdzie w sobie siłę, by po raz kolejny zawalczyć o lepsze jutro?

Maja, nastolatka, całym sercem pokochała taniec i... ogień! To właśnie dzięki niemu pozna Szymona, który z każdym kolejnym dniem będzie odsłaniał przed nią karty przeszłości. Czy dziewczyna okaże się na tyle silna, by stawić czoła przeciwnościom i wpuścić do serca miłość?


Mój komentarz: Jest to II część książki "Uwolnij mnie" . Niedługo u mnie konkurs z częścią pierwszą :) Mam dla Was książkę z autografem autorki. 


Data premiery: 02.10.2018
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Autor: Olga Rudnicka
Tytuł: Byle do przodu

Opis: Trup był, ale już sobie poszedł. 

Maria marzy o własnej restauracji. O jej prowadzeniu, tak jak o gotowaniu, nie ma pojęcia, ale od czego jest kucharz i menedżer? Piotr, jej brat, zarządza centrum urody, choć nie odróżnia jogi od fenshui. Pomocy, zwłaszcza finansowej, w spełnieniu tych marzeń rodzeństwu udziela ojciec, bogaty przedsiębiorca. 
Maria i Piotr nie mają złudzeń. Za darmo umarło. Ta propozycja musi mieć drugie dno. Co tak naprawdę planuje ich ojciec? Za wszelką cenę postanawiają się tego dowiedzieć. Szpiegostwo, szantaż, przekupstwo, nie cofną się przed niczym, by dociec prawdy i ubiec knowania ojca. Wszystkie chwyty są dozwolone!


Mój komentarz: Uwielbiam tę autorkę. O czym możecie przeczytać tutaj:Data premiery: 02.10.2018
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Autor: Małgorzata Warda
Tytuł: Dziewczyna z gór

Opis: Nadia była tylko jedenastoletnim dzieckiem, kiedy młody mężczyzna porwał ją z przyczepy kempingowej, stojącej na tyłach domu rodziców, i wywiózł na pustkowie w górach, do chaty położonej w rozległych lasach, gdzie nie docierały dźwięki cywilizacji, żadna droga nie prowadziła do innych zabudowań, a nocami pojawiały się wilki. Sama ze swoim porywaczem dziewczynka musiała nauczyć się nie tylko życia w lesie, ale też zrozumieć, kim jest ten mężczyzna i dlaczego to właśnie ją skazał na taki los. Odkrycie tajemnicy zmieniło wszystko. 
Po latach porwanie Nadii pozostaje nierozwiązaną sprawą w policyjnych kartotekach. Tymczasem młoda kobieta w górach prosi przypadkowego kierowcę o pomoc. Sprawa Nadii może zyskać nowe oblicze. Dlaczego dopiero po tylu latach?


Data premiery: 03.10.2018
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Autor: Agata Przybyłek
Tytuł: Dlatego od ciebie odeszłam (tom 3 seria "Bądź przy mnie zawsze")

Opis: Po wspaniale przyjętym, wzruszającym bestsellerze „Bądź przy mnie zawsze”, Agata Przybyłek przedstawia nową powieść o wielkiej miłości i trudnych wyborach. W „Dlatego od ciebie odeszłam” splatają się losy dwóch różnych kobiet, stojących przed uniwersalnym dylematem: rozum czy serce? 

Poznajcie dramatyczną historię Marianny, której wojna pokrzyżowała życiowe ścieżki oraz współczesną historię miłosnego trójkąta – pomiędzy młodą, pełną życia studentką z Gdańska, jej byłym chłopakiem zmagającym się z problemami oraz pozornie wymarzonym partnerem. Czasami miłość, która rodzi się między dwojgiem ludzi, nie wystarcza, by wszystko mogło potoczyć się szczęśliwie…


Mój komentarz: Mój patronat medialny! Już się nie mogę doczekać!
Data premiery: 03.10.2018
Wydawnictwo: Filia
Autor: Alek Rogoziński
Tytuł: Zbrodnia w wielkim mieście

Opis: Sandra, szefowa pisma "Marzenia i sekrety", jest atrakcyjną singielką i fanką Tindera. Martyna, redaktorka w tej gazecie, to znudzona żona, która swojego męża widuje raz na pół roku, a i wtedy niewiele mają sobie do powiedzenia. Z kolei Iwona, graficzka, samotnie wychowuje dwójkę nastolatków z piekła rodem. Wszystkie trzy przyjaźnią się i pracują razem w niewielkim wydawnictwie prasowym.

Pewnej nocy, w czasie przymusowej, służbowej nasiadówki (i po kilku kieliszkach wina), wymyślają w żartach, jak popełnić morderstwo idealne i pozbyć się swojego szefa - seksisty, szowinisty i tyrana. Po kilku dniach ktoś realizuje ich plan. Szybko okazuje się, że osób, które miały powód, aby zabić upiornego biznesmana jest więcej: jego niewierna żona, bandyci, którym był winny spore pieniądze oraz jego kumpel, który dziedziczy po nim wszystkie interesy.

Kto z nich jest mordercą?

Mój komentarz: Kto mnie zna to wie, że uwielbiam książki tego autora. Więc spodziewajcie się wkrótce recenzji i relacji ze spotkania autorskiego :) 

Data premiery: 03.10.2018
Wydawnictwo: Oficynka
Autor: Adam Abler
Tytuł: Trzecia księga

Opis: Prawda i złudzenia. Więcej niż thriller. Książka, jakiej w Polsce jeszcze nie było!

Abelie, którą mąż dawno już przestał dostrzegać, otrzymuje ofertę od ekscentrycznego pisarza Paola, który chciałby, aby przeprowadziła się do jego willi i pomogła w pracy nad książką. Choć z początku propozycja zdaje się ją onieśmielać, przyjmuje ją. Podziw dla twórczości pisarza szybko przeradza się w fascynację. Sielskie życie we włoskim miasteczku przerywa niewytłumaczalne odkrycie. Pomagając mężczyźnie w pisaniu powieści, Abelie odkrywa niezwykłe podobieństwa między książką mistrza a... własną. To niejedyna tajemnica, którą będą musieli rozwikłać...

„Trzecia księga” to historia o namiętności i intrydze sprzed wieków, które powracają we współczesności ze zdwojoną siłą. To więcej niż thriller – trzymająca w napięciu powieść, w której tajemnica miesza się z uczuciem.

Mój komentarz: Książka już leży na półeczce, więc jest w kolejce do przeczytania i opisania. 
Data premiery: 03.10.2018
Wydawnictwo: Filia
Autor: Cara Hunter
Tytuł: Kto porwał Daisy Mason?

Opis: Jest to 1 tom serii "Detektyw Adam Fawley".

Rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, niezależnie od tego, jak zrozpaczeni się wydają, oni wiedzą, kto to zrobił. Może podświadomie, może jeszcze nie w tej chwili, ale wiedzą.

Ośmioletnia Daisy Mason znika z domu w czasie sąsiedzkiej zabawy na przedmieściach Oxfordu. Policja bezskutecznie poszukuje kogoś, kto widziałby cokolwiek z całego zajścia. Czy obca osoba byłaby w stanie porwać dziewczynkę nie zostawiając po sobie żadnego śladu?

Gdy do akcji wkracza detektyw Adam Fawley, jego podejrzenia w pierwszej kolejności kierują się w stronę rodziny porwanej dziewczynki. Rodzice Daisy ewidentnie ukrywają jakąś tajemnicę, a jej cichy i wycofany braciszek zdaje się wiedzieć coś, o czym nie chce jednak mówić. 
Fawley wie, że przy większości zaginięć sprawcą jest ktoś dobrze znany ofierze. Z każdą kolejną godziną szanse na znalezienie Daisy maleją. Czy detektywowi uda się przebić przez gąszcz rodzinnych kłamstw i odnaleźć dziewczynkę, zanim będzie za późno? A może tym razem statystyka się myli?


Data premiery: 03.10.2018
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Autor: Sue Wallman
Tytuł: Zobacz, jak oni kłamią

Opis: Nie wszystko jest tym, czym się wydaje… I pamiętaj, stąd nie ma ucieczki.

Mae jest przekonana, że mieszka w klinice psychiatrycznej tylko dlatego, że jest to klinika jej ojca, słynnego psychiatry. Tam życie płynie jednostajnie, bezpiecznie, według ściśle ustalonego harmonogramu. Każdy ruch mieszkających tam młodych osób jest obserwowany i kontrolowany. Nagle Mae odkrywa, że ona też jest obserwowana, a rodzice ją okłamują. Dziewczyna zaczyna wątpić i podważać wszystko, w co do tej pory wierzyła. Zaczyna zadawać pytania, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo są one niebezpieczne dla jej życia…
Data premiery: 03.10.2018
Wydawnictwo: Videograf

Autor: Joanna Jax
Tytuł: Podróż do krainy umarłych 

Opis: Jest to 1 tom sagi "Zanim nadejdzie jutro". Historia o zwykłych ludziach, których życie zmienia się w ciągu kilkunastu minut… Początek wojny to dla Kresów Wschodnich czas wywózek w odległe i złowrogie rejony Związku Radzieckiego. Dobrze zapowiadająca się aktorka, żyjąca w szczęśliwym związku z lekarzem społecznikiem, zawadiacki lekkoduch grający na saksofonie i fortepianie, siostry bliźniaczki, których ojciec znika bez śladu, chłopiec opiekujący się niewidomym dziadkiem i młoda mężatka wychowująca córeczkę – tych wszystkich ludzi pewnego dnia połączyło jedno zdarzenie... Wywózka w nieznane, do świata, w którym jedynie śmierci jest pod dostatkiem, a życie staje się już tylko walką o przetrwanie. Czy poradzą sobie na tej nieludzkiej ziemi, nie tracąc swojego człowieczeństwa? A może w staraniach, by dotrwać do następnego dnia, wygrają zwierzęce instynkty?


Data premiery: 03.10.2018
Wydawnictwo: Filia
Autor: Karolina Wilczyńska
Tytuł: Życie na zamówienie, cyli ekspresso z cukrem 

Opis: Jest to tom 1 cyklu "Kawiarenka za rogiem".  

Miłka trafiła do „Kawiarenki za rogiem” zupełnym przypadkiem. W pierwszej chwili poczuła się zniechęcona - mrukliwy barman i niemiła kelnerka nie nastrajali pozytywnie do tego miejsca. Wtedy jednak dziewczyna skosztowała pysznej herbaty jaśminowej w towarzystwie pewnej wróżki, poznała egzotycznego bluesmana Bogdana, a także zaprzyjaźniła się z kotem Włóczęgą. 

No i stało się – Miłka zdecydowała się zostać w Kawiarence na dłużej. Co z tego wyniknie?
Kobieta wciąż musi uporać się z prześladującym ją Rafałem, zmierzyć z rodzinną tajemnicą powierzoną jej przed śmiercią babci, a także przekonać się, jakie miejsce w jej życiu zajmie mały Franek. 

"Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem" to opowieść pełna miłości, ważnych życiowych problemów i rodzinnych tajemnic. Data premiery: 03.10.2018
Wydawnictwo: Między słowami
Autor: Dorota Gąsiorowska
Tytuł: Karminowe serce

Opis: Kiedy Laura trafia do urokliwej cukierenki, której właścicielka od lat ręcznie wyrabia pachnące łakocie, nie może oprzeć się magii tego miejsca. Zapach aromatycznej czekolady i kolorowe, pękate słoje z żurawiną i migdałami przyprawiają ją o zawrót głowy. Laura boi się jednak, że ani przeprowadzka i nowy dom wśród wrzosowisk, ani bliskość magicznej cukierenki nie ukoją bólu po tym, co stało się kilka lat wcześniej. Wtedy ktoś, kto wydawał się bliski, sprawił, że serce Laury pękło, a jakaś część jej samej odeszła na zawsze. Dziewczyna nie podejrzewa jednak, że właścicielka cukierni skrywa pewien sekret…
Data premiery: 03.10.2018
Wydawnictwo: Lira
Autor: Katarzyna Gurnard
Tytuł: Wioletka na tropie zbrodni

Opis: Z Wioletką nie da się nudzić! Pełna optymizmu i energii życiowej trzydziestolatka i amatorka diet wszelakich, marzy o tym, by chociaż przez chwilę poczuć się niczym detektyw z prawdziwego zdarzenia. Wreszcie nadarza się stosowna okazja: w podłódzkiej fabryce łakoci Słodziutka Babeczka bohaterka odkrywa przestępstwo, które ma miejsce tuż pod jej nosem. Okazuje się jednak, że to zaledwie wstęp do dużo poważniejszej zagadki, którą przyjdzie jej rozwiązać... 
W toku prowadzonego przez siebie śledztwa Wioletka będzie między innymi tropiła potencjalnego mordercę, dokona włamania do garażu, przeprowadzi wywiad środowiskowy, pojedzie fiatem 126p na drugi koniec Polski, dowie się co nieco o donosicielskiej naturze sąsiadów, a do tego przeżyje włamanie i (prawie) śmiertelną chorobę. 
To przesycona humorem komedia powieść z gatunku cosy crime i bohaterką, której nie można nie polubić!Data premiery: 03.10.2018
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Autor: Kasia Bulicz - Kasprzak
Tytuł: Spadek

Opis: Dorota czeka na prezent od losu – coś, co pocieszyłoby ją po rozstaniu z chłopakiem i wniosło trochę koloru do szarej codzienności. Życzenia zostaną wysłuchane – dostanie… dziadka, a wraz z nim biologicznego ojca, którego nigdy wcześniej nie widziała. Ta rodzinna rewolucja to dopiero początek zmian w jej życiu. Dorota wciąż szuka miłości, ale nie dostrzega znaków, które daje jej los. On tymczasem podsuwa jej nie to, czego ona pragnie, lecz to, czego potrzebuje… 
Data premiery: 05.10.2018
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Autor: K.C. Hiddenstorm
Tytuł: Krwawy księżyc

Opis:  Każde marzenie może stać się koszmarem. Każdy człowiek może stać się potworem.


Victoria Page i Thomas Wilde są małżeństwem światowej sławy pisarzy. Gdy Thomas oznajmia żonie, że zamierza wydać swój pierwszy kryminał, kobietę ogarnia nieuzasadniony niepokój. Księżycowy zabójca szybko staje się bestsellerem. W tym samym czasie Victoria zauważa dziwne zmiany w zachowaniu partnera. Kobietę zaczynają nękać koszmary, w których doświadcza śmierci z rąk własnego męża. Niedługo po premierze powieści w Nowym Jorku zaczyna grasować morderca, który naśladuje zabójcę wykreowanego przez Thomasa. Victoria zaczyna nabierać podejrzeń, że człowiek z którym dzieli życie, jest bardzo niebezpieczny.
Data premiery: 09.10.2018
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Autor: Gillian McAllister
Tytuł: Wszystko oprócz prawdy

Opis: Czy zdarza ci się sprawdzać telefon partnera? Czy masz do tego prawo? I czy jesteś przygotowana na to, co tam znajdziesz?

Wszystko zaczęło się od wiadomości. Do której Rachel nawet nie chciała zajrzeć. Kocha Jacka. Spodziewa się jego dziecka. Ufa mu bezgranicznie. Ale co się stało, to się nie odstanie. Rachel nie cofnie czasu i nie uwolni się od myśli, które nie dają jej spokoju po tym, co przeczytała. Dlaczego Jack kłamie na temat swojej przeszłości? Co właściwie ukrywa? I czy Rachel ma prawo za wszelką cenę dociekać prawdy, zwłaszcza że sama nie gra w otwarte karty?
Data premiery: październik 2018
Wydawnictwo: Vectra
Autor: Wojciech Magiera
Tytuł: Ukryty cel

Opis: Piotr Rosner - samozwańczy detektyw bez licencji - przyjmuje kolejne zlecenie.
Z partnerką Martą "Hardą" Hardajewicz przeczesuje Warszawę według wskazówek swojej wpływowej klientki w poszukiwaniu jej zaginionego brata. Tymczasem w stolicy dochodzi do niespodziewanych aktów agresji. Egzekucja w centrum miasta i obława na sprawcę krwawego zajścia są powiązane ze sprawą Rosnera, który mimo tych i innych wydarzeń ma tylko jeden cel - odszukać zaginionego człowieka. W poszukiwaniu kolejnych tropów i poszlak zagłębia się w motywy kierujące sprawcą, narażając tym samym zarówno siebie, jak i swoja partnerkę. Zmieniające się intencje ludzi otaczających Rosnera i „Hardą” świadczą o tym, że tak naprawdę nikomu nie mogą ufać, gdyż każdy ma swój... ukryty cel.

Mój komentarz: Mój patronat medialny :)Data premiery: 16.10.2018
Wydawnictwo: Replika
Autor: Joanna Sykat
Tytuł: Facet do poprawki

Opis: Z Gundą lepiej nie zadzierać. Wiedzą coś o tym „obiekty” wystawione jej przez zdradzane, wykorzystywane i porzucane żony. Filigranowa sylwetka, niebieskie oczęta, a w główce mnóstwo pomysłów na pognębienie wrednego rodzaju męskiego. Czy tak już będzie zawsze? Czy poza Kune, przedstawicielem nietypowego gatunku pupilów, znajdzie się jakiś samiec zdolny spiłować nieco pazurki ostrej facetki?

***

Twój mąż puszcza się z torbami? Sezonowo zamienia Cię na coraz nowsze modele? Albo grozi, że zabierze dom, samochód i co tylko się da w ramach zadośćuczynienia za zmarnowane w małżeństwie lata? Jeśli tak, pisz: wykalaczka@mojapoczta.pl, a ja wyrównam z nim rachunki, przemówię do rozumu tak ciepło i serdecznie, że zmieni zdanie. I jeszcze ładnie Cię przeprosi.Data premiery: 17.10.2018
Wydawnictwo: W.A.B.
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Tytuł: Paranoja (tom 2 serii  "W lekarskim fartuchu")

Opis: Lato w Warszawie, pomimo leniwej, wakacyjnej atmosfery, obfituje w serię dziwnych samobójstw. Lekarz medycyny sądowej Marek Zadrożny zaczyna przyglądać się kolejnym przypadkom. Wbrew opinii policji samobójstwa wydają mu się podejrzane. Na palcu jednej z ofiar znajduje kawałek czerwonej nitki. Podobny wyciąga z kieszeni innego zmarłego. Nikt jednak nie wierzy w jego teorie, a on sam zaczyna zastanawiać się, czy ma paranoję. Tymczasem Joanna Skoczek, wygadana lekarka psychiatrii, wraca do stolicy po urlopie. Wciąż usiłuje otrząsnąć się po tym, jak ledwie uniknęła śmierci z rąk tajemniczego wielbiciela. A może to także tylko paranoja?

Mój komentarz: Moja recenzja pierwszej części "Obsesji":

Data premiery: 17.10.2018
Wydawnictwo: W.ydawnictwo Kobiece
Autor: Amanda Reynolds
Tytuł: Blisko mnie

Opis: Nie może sobie przypomnieć, dlaczego boi się własnego męża. Po nieszczęśliwym upadku ze schodów Jo Hardings budzi się w szpitalu. Okazuje się, że cierpi na częściową amnezję i nie pamięta wydarzeń z ostatniego roku. Chociaż mąż i dzieci zapewniają Jo, że wszystko jest w porządku, kobieta zaczyna wątpić w oficjalną wersję zdarzeń. Wydaje się, że wszyscy skrywają przed nią mroczne tajemnice.

Kiedy Jo łączy ze sobą wydarzenia z ostatnich dwunastu miesięcy, jest już pewna, że rodzina chce, aby nigdy nie odzyskała pamięci. Czy to możliwe, że zrobiła coś złego? Czy nie była tak dobrą żoną i matką, jak chciałaby wierzyć?
Data premiery: 17.10.2018
Wydawnictwo: Burda
Autor: Louise Jensen
Tytuł: Randka

Opis: Jedna noc może zmienić wszystko…Zaskakujący psychologiczny thriller, od którego nie można się oderwać.

Coś złego przytrafiło się Alison Taylor. Przekonana przez przyjaciół, że powinna pogodzić się z rozpadem małżeństwa i niedawną separacją, Ali umawia się przez portal randkowy na spotkanie z nowym mężczyzną.

Sobotni wieczór zaczyna się niewinnie, jednak gdy Alison budzi się w niedzielę rano, odkrywa, że cały jej świat wywrócił się do góry nogami. Jest sama w swoim mieszkaniu i nie pamięta, co się jej przytrafiło, ale z rany na jej głowie sączy się krew, a gdy spogląda w lustro, nie rozpoznaje swojej twarzy. Co więcej, Ali nie rozpoznaje też nikogo z przyjaciół i rodziny. I nie potrafi zidentyfikować osoby, która najwyraźniej zamierza zniszczyć jej życie…

"Randka", kolejna powieść bestsellerowej autorki takich przebojów jak "Siostra", "Prezent" i "Surogatka", to trzymający w napięciu thriller, który nie pozwoli ci zasnąć aż do świtu.Data premiery: 17.10.2018
Wydawnictwo: Edipresse Książki 
Autor: Lisa Jewell
Tytuł: Kiedy ciebie nie ma

Opis: Miała piętnaście lat i była ukochaną córką swojej matki. Miała przed sobą całe życie. I nagle, w mgnieniu oka, Ellie zniknęła. Po dziesięciu latach Laurel wciąż nie straciła nadziei, że znajdzie Ellie. I wtedy spotyka czarującego, charyzmatycznego nieznajomego, który robi na niej piorunujące wrażenie. Jednak naprawdę zapiera jej dech, kiedy poznaje jego dziewięcioletnią córkę. Bo jego córka jest obrazem Ellie. Wszystkie pytania bez odpowiedzi, które nie dawały Laurel spokoju, teraz odżywają. Co naprawdę stało się z Ellie? I kto nadal ma coś do ukrycia?
Data premiery: 17.10.2018
Wydawnictwo: Filia
Autor: Agnieszka Krawczyk
Tytuł: Dobre uczynki

Opis: Drugi tom sagi „Uśmiech losu", opisującej perypetie lokatorów Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą. Podobno dobre uczynki wracają do nas po stokroć.
Dlaczego więc tak bardzo o nie trudno? Zwłaszcza, gdy uwagę zaprzątają własne sprawy: zdrowie, rodzina, praca czy miłość. Nawet mieszkańcy Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą muszą się zmierzyć z nowymi wyzwaniami. Dla Heleny nie jest to łatwy rok: boryka się z problemami zdrowotnymi, kłopotami z mydlarnią i sytuacją rodzinną. Na jaw wychodzi szokująca tajemnica, która już na zawsze odmieni los bohaterki. Zbliża się moment próby dla wszystkich lokatorów – czy wyjdą z niego zwycięsko? Na pewno odkryją prawdę o sobie, której wcześniej nawet się nie spodziewali.

Mój komentarz: Nie znam tej sagi, ale okładki tak przyciągają oko, że mam nadzieję, że się poznamy (i polubimy!)
Data premiery: 17.10.2018
Wydawnictwo: MUZA
Autor: Ilona Gołębiewska
Tytuł: Teatr pod białym latawcem

Opis: Zuzanna Widawska, do niedawna dziennikarka największego dziennika w kraju, z dnia na dzień traci pracę. Przez kilka miesięcy tuła się po tanich hotelach i szuka zajęcia, aż trafia do redakcji pisma „Kobieta Taka jak Ty” i zamieszkuje w kamienicy na warszawskiej Woli. Szefowa z piekła rodem stawia przed nią wyzwanie, dzięki któremu odwiedza fundację, organizującą Festiwal Magicznych Nut dla osób z różnymi typami niepełnosprawności.

W wolskim teatrze poznaje Elenę Nilsen, aktorkę teatralną i filmową z czasów PRL-u, która dni sławy ma dawno za sobą. Teraz pracuje z dziećmi ze swojej kamienicy, angażując je w projekt organizowania „teatrów podwórkowych”, jest także wolontariuszką w Fundacji Złotych Serc. Zuza i Elena nie wiedzą, że Jakub Bilewicz, znany i bardzo zamożny warszawski biznesmen, z powodów osobistych uznaje stary wolski teatr za miejsce przeklęte i że przysiągł zetrzeć je z powierzchni ziemi.

Czy Zuzannie uda się odwieść Bilewicza od katastrofalnej decyzji? Czy podoła wyzwaniu, które ten jej rzuci? Czy muszą wyjść na jaw tajemnice z przeszłości? I jaką rolę ma w tym wszystkim odegrać pewien biały latawiec?Data premiery: 17.10.2018
Wydawnictwo: W.A.B.

Autor: Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska
Tytuł: Dwanaście życzeń

Opis: Dagna to młoda dziewczyna z małej miejscowości, której bardzo się wstydzi. Pracuje w telewizji i choć w swoim programie przekonuje widzów o magii rodzinnych świąt, sama nie ma zamiaru odwiedzać rodziców. Jej plany legną jednak zmianie, gdy szef przydzieli jej zadanie przygotowania reportażu o bożonarodzeniowym cudzie w... Kaczorach, rodzinnej wiosce Dagny. Tymczasem jej starsza siostra Andżelika czuje się przytłoczona prowadzeniem zakładu kosmetycznego i matkowaniem czwórce dzieci. Doprowadzona do ostateczności, wybucha tuż przed świętami, zarzucając mężowi zdradę i brak wsparcia.

Z kolei Pola miała spędzić święta jako szczęśliwa mężatka. Poznajemy ją zaś, gdy zapłakana siedzi na podłodze w sukni ślubnej i popija winem tabletki nasenne. Pewien zmęczony lekarz z pobliskiego szpitala nie będzie miał spokojnego wieczoru…

Bywa tak, że wszystkie problemy dnia codziennego kumulują się w okresie, który powinien być dla nas wytchnieniem. Powieść 12 życzeń pokazuje, że nie ma w tym przypadku. Czy istnieje lepszy okres niż Boże Narodzenie, aby przewartościować swoje życie, odnaleźć miłość sprzed lat, odnowić więzi rodzinne i docenić to, co otrzymaliśmy?

Zanurzcie się w wyjątkowej atmosferze grudniowej nocy i poznajcie losy bohaterów, w których odnajdziecie echa własnych przeżyć.


Data premiery: październik 2018
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Autor: Rosie Walsh
Tytuł: Bez słowa

Opis: Siedem idealnych dni. Potem on zniknął. 

Gdy Sarah poznaje Eddiego, zapomina o całym świecie. Pragnie nacieszyć się każdą wspólną chwilą. Spędzają razem - jak zgodnie stwierdzają - najpiękniejszy tydzień w ich życiu. Aż nadchodzi nieuchronne rozstanie…Obiecują sobie utrzymywać kontakt, zanim nie wymyślą planu na wspólne jutro. Lecz jedno z nich nie dotrzymuje słowa… Nie daje znaku życia. Przepada jak kamień w wodę…Przyjaciele namawiają ją, by zapomniała o nim. Ale ona nie może. Wie, że coś się stało, że musi istnieć jakieś wytłumaczenie. Minuty, dni, tygodnie mijają, a Sarah jest coraz bardziej zmartwiona. Ale wkrótce (pewnego dnia) odkrywa, że miała rację... 

Wyjątkowa i przewrotna opowieść o ludziach, którzy nigdy nie powinni stanąć na swojej drodze.Data premiery: październik 2018
Wydawnictwo: Albatros
Autor: Nicholas Sparks
Tytuł: Z każdym oddechem 

Opis: Hope jest w rozterce. Skończyła 36 lat, od sześciu lat ma chłopaka, ale na ślub raczej się nie zanosi. Tymczasem u jej ojca właśnie zdiagnozowano poważną chorobę. Hope postanawia więc odciąć się od wszystkiego, spędzić tydzień w wakacyjnym domku w Sunset Beach i zastanowić się nad swoją przyszłością. Tru, urodzony w Zimbabwe przewodnik safari, pojawia się w Sunset 

Beach, by poznać ojca i dowiedzieć się więcej o młodości matki. Gdy ścieżki dwojga obcych sobie ludzi niespodziewanie się krzyżują, wybucha pomiędzy nimi żarliwe uczucie. Wkrótce oboje staną przed trudnym wyborem: oddać się miłości czy spełnić obowiązek wobec rodziny? Posłuchać głosu serca czy rozsądku?


Mój komentarz: Sparksa uwielbiam. Przy wielu książkach płakałam, a i tak sięgałam po kolejne. 
Data premiery: 31.10.2018
Wydawnictwo: Burda
Autor: Kathryn Croft
Tytuł: Nigdy nie zapomnisz

Opis: Każdy ma sekrety. Ale niektóre bywają wyjątkowo groźne. Leah Mills wiedzie życie uciekinierki i wciąż próbuje wymazać z pamięci wstrząsające wydarzenia z przeszłości. Samotna, pozbawiona przyjaciół i miłości, izoluje się od świata, jednak gdy na horyzoncie pojawia się Julian, bohaterka zaczyna wierzyć, że w końcu uda się jej ułożyć sobie życie. Ale Julian chyba nie jest tym, kim się wydaje, a przeszłość i tak o sobie przypomina.


W rocznicę tamtego przerażającego dnia Leah otrzymuje kartkę z życzeniami. Dociera do niej, że jest ktoś, kto nie pozwoli jej zapomnieć i nie spocznie, dopóki nie zniszczy namiastki normalnego życia, jaką sobie stworzyła.Ale czy Leah rzeczywiście jest tylko niewinną ofiarą, czy może zasłużyła na karę? Czy ktokolwiek będzie mógł ją zrozumieć… i jej wybaczyć? Nie można uciec przed przeszłością.

Mój komentarz: Uwielbiam tę autorkę za "Córeczkę", "Tylko jedno kłamstwo" czy "Nie ufaj nikomu".Data premiery: 31.10.2018
Wydawnictwo: Muza
Autor: Joanna Opiat - Bojarska
Tytuł: Świeża krew (tom 1 Kryształowi)

Opis: Cała brudna prawda o polskiej policji i jej związkach z gangsterami. Nadużywają władzy, siłą wymuszają zeznania, ochraniają narkotykowe transporty, kiedy tylko mogą – świecą służbową legitymacją. Skorumpowani policjanci uwikłani są w niebezpieczne relacje z gangami. By ich wyeliminować i oczyścić własne szeregi, powołano elitarne Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Funkcjonariusze Biura nazywani są "kryształowymi", choć bezustanny emocjonalny rollercoaster sprawia, że i oni sięgają po dragi, są uzależnieni od adrenaliny i mają skłonność do autodestrukcji.

Walkę ze sprzedajnymi glinami rozpoczyna też antyterrorysta, Paweł Dobrogowski, pseudonim Driver. Outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, policjant z krwi i kości. Jego pierwsze zadanie – ma znaleźć haki na kumpla z pododdziału, który pracuje dla narkogrupy. Rozpoczyna niebezpieczną i ryzykowną grę. Giną kolejni ludzie. Zostaje zamordowana kochanka jego przyjaciela. On sam nie ufa już nikomu ze swojego otoczenia. Nawet osobie, na której zlecenie działa. Kto właściwie jest dobrym policjantem, a kto fałszywym gliną?
Data premiery: 31.10.2018
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Autor: zbiorowy
Tytuł: Zabójczy pocisk. Polska krew

Opis: 15 najgłośniejszych spraw. 15 najlepszych polskich pisarzy. Polscy mistrzowie gatunku wzięli na warsztat głośne sprawy kryminalne, którymi żyła cała Polska: precyzyjnie zaplanowane zabójstwa bossów polskiej mafii, morderstwa na zlecenie, zbrodnie popełniane w afekcie, tajemnicze zniknięcia. Do czego zdolny jest człowiek zaślepiony żądzą zysku? Jaka zemsta grozi za upokorzenie? Co przeżywa udręczona kobieta szefa gangu? Jak mafiozi wyrównują rachunki? Czy przed karą da się uciec? Te historie przerażają tym bardziej, że wydarzyły się naprawdę.


Data premiery: 31.10.2018
Wydawnictwo: W.A.B.

Autor: Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska
Tytuł: Okruchy dobra

Opis: W święta Bożego Narodzenia samotność i brak miłości stają się wyjątkowo dokuczliwe. Dla Anny to pierwsze święta po rozwodzie. Jowita również nie ma nadziei na powrót męża do domu, co więcej, musi to jakoś wytłumaczyć swojej córeczce. Roman samotnie wychowuje dorastającego syna, jednak ich relacja jest bardzo burzliwa. Małgorzata w ogóle nie ma kontaktu z córką, jeśli nie liczyć kartek pocztowych przesyłanych kilka razy do roku.

Losy siedmiorga bohaterów (nie licząc zwierząt) krzyżują się podczas dwóch przedświątecznych grudniowych dni w Krakowie. Każda z osób, mimo że pogrążona we własnych problemach, zdobywa się na drobny altruistyczny gest wobec bliźniego. Te kamyczki zaś uruchamiają lawinę wydarzeń, które nieoczekiwanie zmienią życie bohaterów.

Ceniony duet pisarski (autorki Ogrodu Zuzanny) prezentuje bożonarodzeniową opowieść, która rozgrzeje każde serce.LISTOPAD 2018
Data premiery: 14.11.2018
Wydawnictwo: Edipresse Książki 
Autor: Natasza Socha
Tytuł: Pokój kołysanek 

Opis:Ta historia ma swoje korzenie w rzeczywistości. Wszystko zaczęło się w 2005 roku, kiedy David Deutchman, emerytowany nauczyciel rozpoczął rehabilitację w jednym ze szpitali w Atlancie. Pewnego dnia, po skończonych zabiegach, zatrzymał się na oddziale dziecięcym i stanął za szybą, która oddzielała go od noworodków. Nie mógł oderwać wzroku od maluchów, aż w końcu zapytał pielęgniarkę, czy dla osoby w jego wieku nie znalazłby się w szpitalu jakiś wolontariat. Wtedy też po raz pierwszy wziął na ręce malucha, który zanosił się płaczem i trudno było go uspokoić. Dziecko, głaskane i przytulane przez przypadkowego człowieka, zasnęło w końcu w jego ramionach. David został zatrudniony w szpitalu jako profesjonalny „przytulacz” noworodków, które z różnych powodów nie mogły wrócić do domu. I robi to nadal, nieprzerwanie od dwunastu lat... „Pokój kołysanek” jest inspirowany tą właśnie historią.

Joachim ma osiemdziesiąt pięć lat i pracuje w jednym ze szpitali położniczych jako wolontariusz. Pomaga wcześniakom przetrwać najtrudniejsze chwile, tuląc, głaszcząc i opowiadając im historie swojego życia. Najczęściej pojawia się w nich jego największa miłość, którą zawiódł bardziej niż siebie samego.

Joachim i Helena, Marysia i Maria, Marta i jej mąż, który nie radzi sobie z rzeczywistością – wszyscy oni w „pokoju kołysanek” będą szukać odpowiedzi na pytania, czy można odzyskać stracone marzenia i oswoić tęsknotę za tym, co było? Co w życiu jest najważniejsze i jak cenne potrafią być wspomnienia? Czy miłość ma wiek? Czy kiedykolwiek się kończy? Dwadzieścia cztery dni grudnia mogą zmienić wszystko. A cudem nie zawsze jest prezent pod choinką.


Data premiery: 14.11.2018
Wydawnictwo: Edipresse Książki 
Autor: Anna Sakowicz
Tytuł: Postawić na szczęście (tom 1 Plan Agaty)

Opis: Agata to dziennikarka, która z powodu braku etatu w gazecie, zajmuje się blogowaniem. Pisze o mało atrakcyjnych pracach. Była więc już „babcią klozetową”, operatorem karuzeli i petsitterką. Jej młodsza siostra Pola od piętnastu lat porusza się na wózku inwalidzkim, jest wziętym grafikiem i koszykarką.

Agata zakłada się z młodszą siostrą, że w ciągu trzech lat schudnie, znajdzie męża i urodzi dziecko. Chce być jak Bridget Jones i powoli realizuje swój plan. Jednak nie jest to takie proste. Sprawy komplikują się po spotkaniu byłego chłopaka Emila…


Data premiery: 14.11.2018
Wydawnictwo:Znak Literanova
Autor: Eric-Emmanuel Schmitt
Tytuł: Zemsta i przebaczenie

Opis: Czy przebaczenie może okazać się najbardziej wyrafinowaną zemstą?

Bliźniaczki Barbarin, Lily i Moïsette, łączy nierozerwalna, ale i trudna więź. Choć wyglądają identycznie, jedna z nich od najmłodszych lat budzi powszechną sympatię, a druga tylko niepokój. Jedna idzie lekko przez życie i spogląda na świat z radością, a drugą trawi nieokiełznana żądza destrukcji i zemsty. Jedna zawsze wybacza drugiej. 

Eric-Emmanuel Schmitt z niezrównaną wnikliwością diagnozuje najważniejsze problemy współczesnego człowieka. W swojej najnowszej książce opowiada poruszające historie zwykłych ludzi, którzy w przełomowych momentach życia stanęli przed dylematem – czy warto wybaczyć? Dokąd prowadzi zemsta, a dokąd przebaczenie? Czy z zapomnianych win może narodzić się jeszcze większe zło? Wynik walki między sumieniem a instynktownym pragnieniem odwetu nie zawsze jest oczywisty. 


Data premiery: 15.11.2018
Wydawnictwo: Edipresse Książki 
Autor: Anna Klejzerowicz
Tytuł: Ogród świateł

Opis:Upalne lato, turystyczne miasteczko, zawikłane intrygi i przestępczość zorganizowana. W niedużym turystycznym miasteczku dochodzi do brutalnego morderstwa: ginie cała rodzina pewnego biznesmena, nie wyłączając dzieci. Co kryje się za tą krwawą zbrodnią? Nieporozumienia rodzinne? Zawiść? Porachunki finansowe? Zemsta? Czy będzie więcej ofiar? Czy śledczy zdołają powstrzymać bestię?...

Na marginesie policyjnego śledztwa nieoficjalne dochodzenie w tej sprawie prowadzi ekscentryczna rzeczniczka prasowa urzędu gminy, Felicja Stefańska. Pomimo upartego milczenia mieszkańców gminy, Felicja nie daje za wygraną. Tropy zaprowadzą ją w niebezpieczne rewiry: w zawikłaną kryminalną przeszłość z czasów przemian ustrojowych na Wybrzeżu oraz... na skraj przepaści, gdzie będzie musiała walczyć również o własne życie.

Mroczna powieść kryminalna. Trzeba mieć mocne nerwy!Data premiery: listopad 2018
Wydawnictwo: Replika
Autor: Hanna Greń
Tytuł: Mam chusteczkę haftowaną

Opis: na dzień dzisiejszy brak....

Jak widziecie, jesień będzie obfitowała w dużo ciekawych książek, zacznę niedługo polowania w bibliotece, szukanie promocji na upolujebooka, a część pewnie kupię... w końcu jestem książkoholiczką. 

Udanej lektury! Dajcie znać w komentarzu czy na coś wybitnie czekacie? 

Pozdrawiam

K. Bardzo miło mi Cię tutaj widzieć. Jeśli spodobał Ci się ten post to zaglądaj do mnie częściej. 
Fajnie będzie jeśli pozostawisz po sobie jakiś komentarz. 

Matka KsiążkoholiczkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.