21 sierpnia 2018

"Wierność jest trudna" Agata Przybyłek - patronat Matki książkoholiczki - recenzja przedpremierowa

99/2018

Dziś przychodzę do Was z recenzją ciekawej książki na końcowkę lata i nie tylko.

Zwariowana komedia rodzinnych nieporozumień!!! Kto ma ochotę? Premiera  środa 22.08.2018

Zapraszam!


Książki Agaty Przybyłek można kupować w ciemno. Jest to taka autorka, spod której palców wychodzą cudne historie.

"Wierność jest trudna" - tę książkę można traktować jak drugą część z cyklu Miłość i inne szaleństwa. W I części poznajemy losy jednej z sióstr Niny, a w II historię kolejnych sióstr Elizy i Patrycji. Można spokojnie czytać te książki niezależnie od siebie. 

Książka wciąga od pierwszego zdania, kiedy Eliza wysiada przed salonem sukien ślubnych. Trwają wielkie przygotowania do jej ślubu z ukochanym Pawłem. Ich związek wygląda jak na pocztówkach, miłość, serduszka, chodzenie za rączkę, patrzenie sobie w oczy, spokój. Eliza to bardzo grzeczna, poukładana dziewczyna, mieszkająca i słuchająca się rodziców, grzecznie wracająca do domu po pracy. 

"Doskonale wiedziała, że w miłości nie chodzi tylko o motyle w brzuchu, ekcytację czy porywy namiętności, ale o pewność i deklarację, że chcę się być z człowiekiem już na zawsze. Prawdziwa miłość to wcale nie odpowiednik gwałtownej wichury, która w jeden dzień potrafi całkowicie wywrócić świat do góry nogami , lecz delikatnego wiatru, przynoszącego jednocześnie orzeźwienie i spokój." 

Pewnego dnia Eliza poznaje Szczepana, przeciwieństwo jej narzeczonego... To spotkanie wiele zmieni w jej życiu i w jej myśleniu. Eliza mimo iż się broni, zaczyna spotykać się ze Szczepanem na spacerki, na kawę itd. Czy osoba tak poukładana i grzeczna jak Eliza potrafi być wierna narzeczonemu? Szczepan małymi kroczkami wdziera się do jej głowy i serca. Jakże wielkim zaskoczeniem okaże się fakt, że chłopak spotyka się w tym samym czasie z jej siostrą bliźniaczką. Patrycja dla odmiany nie cofnie się przed niczym jeśli czegoś pragnie. A ona pragnie właśnie Szczepana!!! Patrycja i Eliza - nie znam tak strajnie różnych sióstr i to na dodatek bliźniaczek. Każda tak inna. 

Dla kogo ta historia skończy się szczęśliwie? Czyje serce będzie złamane? Czy facet podzieli siostry?

"Jeżeli Eliza miałaby wskazać najlepszą rzecz, jaka ją w życiu spotkała, z pewnością opowiedziałaby się za posiadaniem bliźniaczki. Chyba nie było nic piękniejszego i trwalszego niż siostrzana miłość. I nawet gdyby Eliza bardzo się wysiliła, nie umiała wymienić ani jednej rzeczy czy sprawy, która mogłaby je poróżnić. W dodatku miała wewnętrzną pewność, że to nigdy się nie zmieni. Choć tak inne, już do końca życia pozostaną nierozłączne."

Czy aby na pewno? 

Bohaterowie drugoplanowi też są bardzo wyraziści, jak np. mamusia dziewczynek Sabina (znamy ją z I części). Kobieta ma dosyć nudy w małżeństwie i szuka wrażeń na portalu randkowym. Córki odkrywają jej sekret i chcą ratować małżeństwo rodziców. Jest to książka z serii zwariowanych komedii rodzinnych, czułam się jakbym oglądała komedię romantyczną. Szczerze mówiąc można z tego by było zrobić całkiem fajny film. Powiem Wam szczerze, że to wielka sztuka tak napisać książkę, żeby bohaterowie tak różni zdobyli moją sympatię. Polubiłam bardzo Patrycję i jej kibicowałam, a jednocześnie serce moje skradła Eliza, która z dziewczyny takiej jak flaki z olejem staje się prawdziwą kobietą z krwi i kości. 

Książka wprowadziła mnie w zadumę, co ja bym zrobiła w takiej sytuacji w jakiej jest Eliza? Czy iść za sercem czy za rozumem? 

Bardzo jestem ciekawa dalszych części, bo że będą to już wiadomo! Już się nie mogę doczekać co takiego wymyśli nam Agata Przybyłek. Ale mogę być pewna, że będzie to coś ekstra.

Polecam!Za egzemplarz recenzecki i możliwość objęcia patronatem dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona


Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 390
Moja ocena: 10/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.