12 marca 2018

"Siostra cienia" Lucinda Riley

29/2018

"Siostra cienia" to trzeci tom cyklu Siedem sióstr. Poprzednie dwa tomy bardzo mi się podobały. Jest to historia sześciu sióstr (siódma jest nieznana), każdy tom skupia się na innej siostrze, historia rozpoczyna się w tym samym momencie - kiedy każda z osobna dowiaduje się o śmieci ich adopcyjnego ojca. Pa Salt - o nim mowa, każdą z dziewczynek adoptował z innego miejsca na świecie i nadał im imiona mitycznych Plejad. Po jego śmierci każda z sióstr dostała kopertę ze wskazówkami gdzie szukać swoich przodków. 

Trzeci tom skupia się na Star. Znacie? Czytaliście? Zachęcam!
Star (pełne imię Asterope) to trzecia w kolejności adoptowana córka Pa Salt. Dziewczynka adoptowana była prawie w tym samym momencie co kolejna siostra CeCe. Dziewczynki całe życie trzymały się razem i w dorosłym życiu dalej są w tej toksycznej relacji. Star, jak poprzednie siostry, na podstawie współrzędnych i listu od adopcyjnego ojca zaczyna szukać swoich przodków. Jest to łatwe ze względu na to, że na początku musi pojawić się w londyńskim antykwariacie, a właśnie do tego miasta się przeprowadziła z CeCe. Po spotkaniu z pracownikiem antykwariatu Star rozpoczyna tam pracę i dzięki temu poznaje swoją przeszłość. Lubię książki, gdzie bohaterki odnajdują jakieś stare dzienniki i czytają o losach przodków. Tak samo jest i tym razem - autorka przenosi nas do 1909 r. także do Londynu, Star poznaje historię Flory MacNichol. 


Książka skupia się na wychodzeniu z cienia siostry, na otwieraniu się na nowe znajomości, na miłość, na szukaniu sensu siebie. Na końcu jak zawsze jest zajawka kolejnego tomu, czyli poznajmy "coś" z życia CeCe. 

Rozumiem co chciała osiągnąć autorka w tej części. W poprzednich częściach główne bohaterki były bardzo wyraziste, tutaj jest inaczej. Asterope (czyli Star) wg mitologii greckiej jest siostrą o której wiemy najmniej, ponieważ świeci najsłabiej. Star nie przypadła mi do gustu, gdyż taka właśnie jest, nieśmiała, cicha, ciągle w cieniu CeCe, robiące to co chce siostra, kobieta bez własnego zdania, własnych planów na życie. W trakcie książki okazuje się, że Star, jak każdy ma swoje marzenia, ale  ukryte daleko w sobie.

To kolejna dobra cześć o Siedmiu siostrach, czekam z utęsknieniem na kolejne tomy. Uważam, że pomysł na fabułę jest ciekawy, z góry wiemy ile będzie tomów książek o dużej ilości stron (!), znamy głównych bohaterów, początek fabuły w każdym tomie zaczyna się w tym samym momencie i w każdej części odkrywamy tajemnice przodków gdzieś daleko na świecie. 

Polecam tę serię! 

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 576
Moja ocena: 7/10
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.