21 stycznia 2018

"Lustereczko, powiedz przecie" Alek Rogoziński

8/2018

Nie wiem czym to jest spowodowane, ale prawie nigdy nie podobają mi się kontynuacje jakiś filmów. Z książkami na szczęście jest inaczej, chyba że trafiam na dobre książki :) "Lustereczko, powiedz przecie" skończyłam dwa dni temu, ale dopiero dziś o niej piszę na spokojnie. Jak dla mnie II tom serii "Róża Krull na tropie" jest lepszy niż I, nie wiem jak to jest możliwe, ale jest. Strach się bać co będzie się działo w tomie III, a to już w marcu b.r.

Wróćmy do tomu II. Co tu się działo? Czy nadal było tak śmiesznie jak w tomie pierwszym? Zapraszam na moją recenzję.

Naszą główną bohaterkę spotykamy w jej nowym mieszkaniu w centrum Warszawy, skąd lubi sobie podglądać pewnego pana pracującego w biurze naprzeciwko do późnych godzin wieczornych. Jakie jest jej zdziwienie gdy pewnego razu widzi jak "jej wybranek" otwiera okno i skacze w dół. To był mocny początek książki, a potem to już poszło jak lawina. Okazuje się, że samobójca to jeden z uczestników konkursu piękności Mister Polonia. Zaintrygowana Róża próbuje sama rozwiązać zagadkę, dlaczego zabija się ktoś taki, kto nie ma powodu do tak desperackiego czynu. Oczywiście wynika z tego wiele zabawnych sytuacji. Nadal spotkamy tutaj Pepe i Betty, ale wg mnie to postać gospodyni Róży wymiata, ta staruszka jest jedną z moich ulubienic tej książki. Podoba mi się też, że Pan Aleks umieszcza w swoich książkach osoby znane nam z mediów czy z gazet, tutaj występuje Rafał Maślak (jak ktoś nie wie kto to, to odsyłam do google i do obejrzenia zdjęć tego Pana). 

Książka podobała mi się tak bardzo, ponieważ wprawiła mnie w bardzo dobry nastrój, wtedy kiedy tego bardzo potrzebowałam. Nikt mi nie powie teraz, że czytanie nie może być lekiem na smutki i smuteczki. Czytając ją czułam się jak nastolatka, gdy zaczytywałam się w kryminałach Joanny Chmielewskiej i śmiałam się do rozpuku. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że powstają w Polsce książki o tematyce kryminałów komediowych. 

Myślałam, żeby coś tu zacytować, ale chyba to bez sensu. Jeśli lubicie lekką lekturę, czytaliście część I i wam się podobała to gorąco zachęcam do sięgnięcia po kolejny tom. Nie chcę wam psuć niespodzianki i zabawy, sami odkryjcie co się działo przy okazji konkursu Mister Polonia. 


Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 320
Moja ocena: 10/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.