04 października 2023

Zapowiedzi książkowe... PAŹDZIERNIK 2023

Zapraszam na comiesięczny przegląd zapowiedzi książkowych. Czeka nas prawdziwy wysyp pod koniec października, wiele wydawnictw jeszcze nie pokazało okładek książek świątecznych. Będzie w czym wybierać. Pokazuję wam te książki, które albo już przeczytałam (rekomendacja), te które na pewno będę recenzować i kilka takich, które pewnie sobie kupię w ebooku :)
Data premiery: 11.10.2023
Tytuł: "Taka piękna śmierć"
Autor: Magdalena Majcher
Wydawnictwo: W.A.B.

Opis: ,,Taka piękna śmierć” Magdaleny Majcher to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść o cenie, którą nastolatkowie płacą za dorastanie we współczesnym świecie, a także o grzechach rodzicielstwa i o zbrodni prawie doskonałej.
Na jednym z katowickich osiedli, w wynajmowanym mieszkaniu zostaje znaleziona martwa nastolatka, studentka pierwszego roku pedagogiki, Paulina Hajduk. Na jej ciele nie ma żadnych śladów przemocy, które mogłyby naprowadzić śledczych na przyczynę nagłego zgonu. Prowadzący tę sprawę starszy aspirant Michał Góralski, świeży nabytek Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, po przybyciu na miejsce zdarzenia odnosi wrażenie, jakby uczestniczył w starannie wyreżyserowanym spektaklu. Ta śmierć nie mogła być przypadkowa. Rozpoczyna się poszukiwanie nie tylko sprawy potencjalnego czynu, lecz także odpowiedzi na pytanie, dlaczego młoda, zdrowa dziewczyna po prostu zasnęła w swoim łóżku i nigdy się nie obudziła? Nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo czy może zabójstwo?
Data premiery: 11.10.2023
Tytuł: "Cud na zamówienie"
Autor: Karolina Wilczyńska
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Opis: Poruszająca zimowa historia, w której każdy cud jest możliwy!

Trzy kobiety, dwóch mężczyzn, senior, mały chłopiec i pies. Każde z nich mierzy się z trudną przeszłością, każde ma swoją wizję Bożego Narodzenia. Jednak los ma wobec nich własne plany i nieoczekiwanie ich ścieżki splatają się w wigilijny dzień. Czy taka wieczerza może się udać? Co wyniknie ze spotkania samotnej matki, jej chorego ojca i małego synka z przeżywającym kryzys policjantem, zawiedzioną bizneswoman, programistą, który nie chce obchodzić Świąt i wolontariuszki - tatuażystki? I co z tym wszystkim wspólnego ma pies? Ta historia wydaje się nieprawdopodobna, ale przecież Wigilia to czas cudów. Dlaczego więc zamiast jednego miejsca dla niezapowiedzianego gościa nie mogą być ich cztery? W końcu każdy ma prawo do Bożego Narodzenia.

Karolina Wilczyńska maluje obraz pełen emocji, uczuć i poczucia, że świąteczny czas niezależnie od okoliczności zawsze jest wyjątkowy...
Data premiery: 11.10.2023
Tytuł: "Miłość pod skrzydłami Anioła"
Autor: Dorota Milli
Wydawnictwo: Filia

Opis: Zbliża się czas cudów, a w kamienicy rodziny Orłowskich ponownie ruszają przygotowania do Świąt. Cztery siostry, w tym dwie panny na wydaniu, pochylają się nad wróżbami andrzejkowymi, by dowiedzieć się, co ześle im los i czy będzie to miłość? Albert, ojciec czterech córek, cieszy się szczęściem swoich pociech i wnucząt, jednak dwie wolne córki i ich przyszłość spędzają mu sen z powiek. Jak wiadomo, Święta rządzą się swoimi prawami i zazwyczaj wtedy dzieje się magia, więc postanawia i w tym roku zabawić się w swata, stawiając na nową strategię. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem i czy panny Orłowskie zdecydują się zaprosić miłość do swojego serca?
ZIMOWY GDAŃSK W ROMANTYCZNEJ ODSŁONIE, CUDA JARMARKU I MIŁOŚĆ, KTÓRA JEST NAJLEPSZYM PREZENTEM NA ŚWIĘTA.


Data premiery: 18.10.2023
Tytuł: "Piękne zapomnienie" (Maddox Brothers #1)
Autor: Jamie McGuire
Wydawnictwo: Albatros

Opis: W SILNYCH RAMIONACH BRACI MADDOX MOŻESZ SIĘ POCZUĆ BEZPIECZNA. TOM 1 SERII Maddox Brothers, spin-off "PIĘKNEJ KATASTROFY".

Seria książek autorki uwielbianej "PIĘKNEJ KATASTROFY"! Znacie już Travisa, czas na pozostałych braci.
Kiedy w grę wchodzą umięśnione i wytatuowane ramiona niegrzecznego faceta, szanse na platoniczną znajomość są równe zeru. Ale Cami łudzi się, że z nią będzie inaczej. Bo przecież ma chłopaka i życie tak wypakowane obowiązkami, że na chwilę zapomnienia z nowo poznanym przystojniakiem nie ma już miejsca.
Ale dla Trentona Maddoxa Cami nie jest dziewczyną na krótki romans. Trenton każdego dnia tworzy obłędne tatuaże. Kiedy poznaje Cami, zdaje sobie sprawę, że to ona wytatuowała na jego sercu swoje imię – i wszystko wskazuje na to, że zostanie tam na zawsze.
Czy ich historia może mieć jednak szczęśliwe zakończenie?

REKOMENDACJA MATKI KSIĄŻKOHOLICZKI


Data premiery: 25.10.2023
Tytuł: "Oszukana"
Autor: Karolina Wójciak
Wydawnictwo: Karolina Wójciak

Opis: Historia przedstawiona na dwóch osiach czasowych. Rok 1979 i 2022. Krystyna, Bogusia, Kazimierz, Maria, Milena i Kilian. Pięć postaci, bezwzględna rywalizacja kobiet, dwa morderstwa i 43 lata skrywania tajemnic.

Krystyna to pisarka, autorka bestsellerów, szanowana kobieta, matka i wdowa. Ceni elegancję, dobre maniery i pozycję, jaką wypracowała sobie przez lata. Kiedy syn Kilian przedstawia jej Milenę – swoją ukochaną – starsza pani początkowo próbuje zaakceptować jego wybór. W celu lepszego poznania potencjalnej synowej namawia ją na wspólne stworzenie thrillera. Ten pomysł, choć nietypowy, wydaje się dziewczynie idealną szansą na zacieśnienie więzi z przyszłą teściową, a przy okazji świetną zabawą. Z upływem czasu jednak fabuła wymyka się spod kontroli, a akcja zaczyna mrozić krew w żyłach.
Milena chce się wycofać, ale pewnych umów nie da się zerwać…PATRONAT MATKI KSIĄŻKOHOLICZKIData premiery: 25.10.2023
Tytuł: "Księga magii"
Autor: Alice Hoffman
Wydawnictwo: Albatros

Opis: „Czytaj jak najwięcej książek. Wybierz odwagę, nie rozwagę. Poświęć czas na wizyty w bibliotekach. Szukaj światła w ciemności. Uwierz w siebie.
Pamiętaj, że miłość liczy się przede wszystkim…”
Rodzina wiedźm od 300 lat jest dotknięta klątwą.
Jej członkowie wielokrotnie próbowali przechytrzyć los.
Teraz wspólnie staną do walki, aby pokonać ciążące nad nimi przekleństwo.
Kluczem do tego będzie… KSIĘGA MAGII.

W 1680 roku skazana za czary Maria Owens, stojąc na szubienicy, rzuciła klątwę na kolejne pokolenia jej rodu. Mieli strzec się miłości, by nie zostać zdradzeni, tak jak ją zdradził ukochany. Ale żadne z Owensów nie miało zamiaru żyć bez miłości. I wielu z nich musiało pogodzić się ze stratą ukochanych osób, bo przed tym jednym nie mogła ich uchronić nawet magia.
Kiedy Jet Owens słyszy w bibliotece kołatanie chrząszcza, wie, że zostało jej tylko siedem dni życia. Nie ma już nic do stracenia, dlatego postanawia, że zdejmie ciążącą nad rodziną klątwę. Zapoczątkowuje dzieło, w które będą musieli się włączyć wszyscy członkowie rodziny. Dla niektórych z nich już jest za późno, wiedzą jednak, że kolejne pokolenia Owensów wciąż mają nadzieję na szczęśliwe zakończenie.
Droga do niego jest zapisana w pewnej kurzącej się w bibliotece księdze…

Data premiery: 25.10.2023
Tytuł: "Tajemnica domu Tunerów"
Autor: Kate Morton
Wydawnictwo: Albatros

Opis: Najnowsza powieść obyczajowa autorki bestsellerowego „Milczącego zamku” i „Domu w Riverton”, która otwiera przed czytelnikami wspaniały, pełen tajemnic świat.
Australia, wigilia Bożego Narodzenia 1959 roku. Pod koniec upalnego dnia, nad strumieniem na terenie wielkiej rezydencji, lokalny dostawca dokonuje przerażającego odkrycia. Rozpoczyna się policyjne śledztwo, a małe miasteczko Tumbeela zostaje uwikłane w jedną z najbardziej szokujących i zdumiewających spraw kryminalnych w historii Australii Południowej. Sześćdziesiąt lat później Jess, londyńska dziennikarka, szuka historii, którą mogłaby opisać, kiedy do rodzinnej Australii wzywają ją sprawy rodzinne. Ukochana babcia, która opiekowała się nią w dzieciństwie, trafiła do szpitala po wypadku. Jess jest zaszokowana jej tragicznym stanem. Nie mniej niż odnalezionym w jej domu albumem z wycinkami dokumentującymi prawdziwą sprawę kryminalną – opis dawno pogrzebanego przez czas dramatu. Czyżby istniał związek pomiędzy jej rodziną a zbrodnią, której zagadki nigdy nie rozwiązano?
Książka, która ukaże się w Serii Butikowej Albatrosa, jest jak powrót do domu, gdzie ugości was jedna z najbardziej fascynujących i uwielbianych powieściopisarek swojego pokolenia.


Data premiery: 25.10.2023
Tytuł: "Za wszelką cenę"
Autor: Harlan Coben
Wydawnictwo: Albatros

Opis: Najnowsza powieść Harlana Cobena – arcymistrza współczesnego thrillera.
David i Cheryl Burroughs wiedli idealne życie, kiedy wydarzyła się tragedia. Od tamtej straszliwej nocy minęło już pięć lat, a Cheryl ponownie wyszła za mąż. David odsiaduje wyrok dożywocia w więzieniu o zaostrzonym rygorze za brutalne zabójstwo ich syna. Właśnie okazało się, że chłopiec żyje. Teraz David ma tylko jeden cel: odnaleźć syna, oczyścić własne imię i odkryć prawdę o tym, co wydarzyło się tamtej tragicznej nocy.
Na premiery czekają kolejne produkcje będące ekranizacjami prozy Harlana Cobena: amerykańska adaptacja „Sześć lat później” na Netflixie i adresowany do młodzieży serial na podstawie „Schronienia” na platformie Amazon Prime Video.
Data premiery: 25.10.2023
Tytuł: "Jesteś moją iskrą" (Śnieżysko tom 3)
Autor: Anna Purowska
Wydawnictwo: Zwierciadło

Opis: Spójrz mi w oczy, usłysz mnie, bądź ze mną w mojej historii…
W życiu Laury i Marcina pojawia się ktoś niespodziewany. Mała dziewczynka, a jej sytuacja zawładnie ich sercami, przyniesie rozterki i nakłoni do podejmowania niełatwych wyborów.
Magda, topowa wokalistka, przyjeżdża do Śnieżyska, by wypocząć i stworzyć materiał na nową płytę. Kim tak naprawdę jest podziwiana i ceniona gwiazda? Jakie sekrety skrywa? Czy będzie potrafiła się odnaleźć z dala od tłumu i wielkich scen w małej górskiej miejscowości?
Julianna pod osłoną długich nocy próbuje budować w sercu nadzieję. Zgodnie z prośbą ukochanego pisze listy i przechowuje je, wierząc, że kiedyś wszystkie zostaną przez niego przeczytane.
To magiczna opowieść o powrotach do źródła, o iskrach pobłyskujących tam, gdzie zdaje się ciemno, i o tym, że droga do spełnienia nie zawsze jest taka, jak się spodziewamy.Data premiery: 25.10.2023
Tytuł: "Samotna noc"
Autor: Charlotte Link
Wydawnictwo: Sonia Draga

Opis: W mroźny grudniowy wieczór Anna Carter wraca do domu opustoszałą drogą prowadzącą przez wrzosowiska północnego Yorkshire. Otuchy dodaje jej jadący przed nią czerwony samochód. Nagle kierująca nim kobieta zatrzymuje się, a do środka wsiada mężczyzna. Chociaż Anna nabiera podejrzeń, odjeżdża, nie czekając na dalszy rozwój wydarzeń.
Następnego dnia okolicę obiega wiadomość o śmierci kobiety z czerwonego samochodu. Kim był mężczyzna, z którym widziano ją poprzedniej nocy – nieznajomym czy przyjacielem? Czy to on zabił Diane? Śledztwo komplikuje się, gdy znalezione w samochodzie ofiary odciski palców prowadzą policjantów do nierozwiązanej sprawy sprzed niemal dekady. Co łączyło kobietę lub jej mordercę z zaatakowanym we własnym domu nastolatkiem?


Data premiery: 25.10.2023
Tytuł: "Magiczny czas"
Autor: Agnieszka Lis
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Opis: Danuta od lat związana jest z rodziną Arkadiusza i Barbary.

Gotuje, sprząta, niańczy dzieci. Jest jednak kimś więcej niż gospodynią. Z biegiem lat stała się powiernicą, przyjaciółką rodziny. Kobieta ma skomplikowaną historię. Młodzieńcze ideały szybko prysły, a prawdziwe życie okazało się brutalne. Rok po roku los doświadczał ją coraz mocniej. Zawsze jednak wierzyła w magię Bożego Narodzenia. To przecież czas, w którym mogą zdarzyć się cuda… I każdego roku ta magia działa.

W każdym rozdziale Agnieszka Lis udowadnia nam, że nigdy, nigdy nie należy się poddawać!Data premiery: 25.10.2023
Tytuł: "Kiedy weszłam w twoje życie"
Autor: Jojo Moyes
Wydawnictwo: Znak

Opis: DWIE KOBIETY. DWA ŻYCIA. I JEDEN DZIEŃ, KTÓRY ZMIENIŁ WSZYSTKO.
Piękne buty nie mogą być wygodne. Te, które Sam znalazła w torbie zabranej omyłkowo z siłowni, na pewno takie były – piękne i niewygodne. I z pewnością niewiarygodnie drogie.
Sam przeżywa właśnie najbardziej ponury moment w życiu. Resztką sił walczy o utrzymanie pracy i ocalenie małżeństwa. Kiedy z konieczności zakłada obłędne czerwone szpilki od Christiana Louboutina, czuje się lepszą wersją siebie. I uświadamia sobie, że koniecznie musi coś zmienić w swoim życiu – a tym „czymś” jest ona sama.
W tym samym czasie Nisha, dotychczasowa właścicielka szałowych butów, bogata i beztroska mieszkanka Manhattanu, wpada w kłopoty. Porzucona nagle przez męża i pozbawiona pieniędzy, odkrywa zupełnie inny świat. Taki, w którym przyjaciółki mówią szczerze, co myślą, i gdzie są mężczyźni, którzy potrafią po prostu być obok.
Pełna charakterystycznego dla Jojo Moyes humoru i błyskotliwej narracji opowieść o tym, jak jedna mała rzecz może nagle zmienić wszystko.
BESTSELLER AMAZONA
NUMER 1 NA LIŚCIE BESTSELLERÓW „SUNDAY TIMES”Data premiery: 25.10.2023
Tytuł: "Strażniczka spalonych książek"
Autor: Brianna Labuskes
Wydawnictwo: Mando

Opis: Silne kobiety, różne historie, jedno wspólne wyzwanie
Berlin 1933. Po sukcesie debiutanckiej powieści Althea James otrzymuje zaproszenie do Niemiec, aby wziąć udział w programie wymiany kulturowej. Berlin ją olśniewa! Dziewczyna widzi tłumy wiwatujące na cześć Hitlera i jest oczarowana magią miasta. Wszystko się zmieni, gdy pozna kogoś, kto pokaże jej prawdziwe oblicze tego kraju i zacznie kwestionować to, co Althea wie o sobie i swoich bliskich.
Paryż 1936. Hannah ucieka przed nazistami. Trafia do miasta, które tylko z pozoru wydaje się bezpiecznym schronieniem. Ze złamanym sercem rzuca się w wir pracy w Bibliotece Spalonych Książek. Wśród regałów pełnych zakazanych tomów odnajdzie miłość i siłę do walki.
Porywająca opowieść z czasów II wojny światowej pełna intryg, romansów i tajemnic.
Czy moc książek zdoła rozświetlić największe mroki wojny?Data premiery: 26.10.2023
Tytuł: "Pokusa Diabła" (7 tom Kuba Sobański)
Autor: Adrian Bednarek
Wydawnictwo: Zaczytani

Opis nie jest potrzebny :)
*materiał reklamowy

1 komentarz:

  1. Wszystkie tytuły są wspaniałe, ale ja najbardziej czekam na premierę z Kubą Sobańskim!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.