04 czerwca 2022

"Najgorszy dom" Magdalena Majcher

Magdalena Majcher to autorka, której książki czytam na bieżąco. Każda kolejna zaskakuje mnie bardziej. Zapraszam na nowy post.


Kilka słów o fabule

Główną bohaterką jest Łucja Buchta, która pracuje obecnie jako prywatny detektyw. Pewnego dnia jej w miarę uporządkowany świat zawalił się, kiedy dostaje telefon, że jej rodzona siostra zaginęła i nie ma po niej śladu. Kobieta nie chce wracać do rodzinnego domu, ale w tym wypadku nie ma wyboru. Chce pomóc w poszukiwaniach siostry, z którą dawno nie miała kontaktu. Łucja wyjeżdża do Namysłowa i na miejscu widzi, że zaginięcie jej siostry nie jest traktowane poważnie. Nastolatka znikała już wcześniej i policja uważą, że po prostu zabalowała. Łucja ma jednak innego przeczucia, odkrywa, że stało się coś naprawdę złego... 

Dlaczego "Najgorszy dom"? Co zobaczymy po przekroczeniu jego progu?


Moja opinia 

Bardzo lubię powieści obyczajowo-kryminalne i uważam, że autorka sprawdza się świetnie w tym klimacie. Po bestsellerowych książkach "Mocna więź" i "Małe zbrodnie" przyszedł czas na "Najgorszy dom". Podoba mi się to, że wszystkie okładki są w podobnym tonie, który zachęca do sięgnięcia po książkę. 

Autorka znana jest z tego, że nie ma dla niej tematów tabu i w każdej swojej powieści dotyka jakiegoś społecznego problemu. W "Najgorszym domu" jest to temat przemocy wobec kobiet, ale także relacji miedzy matką a córką - ten wątek najbardziej mi się podobał, relacja między Łucją a jej matką jest... szczególna. 

"Łucja wiedziała, że miliony ludzi na świecie robią to każdego dnia - wybierają numer do swojej matki, dzwonią do niej i pytają, co słychać, ale ona wolałaby wejść do czeluści piekieł."

Wydawało mi się w pewnym momencie, że wiem jak skończy się ta historia, ale cóż... autorka znów mnie wywiodła w pole. Fabuła jest momentami nieśpieszna, a mimo to czuć napięcie, niepokój i ... strach.  Lubię powieści, które niosą za sobą coś więcej, skłaniają do myślenia i sprawiają, że historia nie umie wyskoczyć z głowy... tak było w moim przypadku.

Jeśli znacie pióro autorki to jestem przekonana, że albo już czytaliście tę książkę, albo macie ją w planach. Natomiast jeśli nie znasz twórczości Magdaleny Majcher to zachęcam Ciebie gorąco do sięgnięcia po jej książki. "Najgorszy dom" to mix gatunków: thrillera, kryminału, dobrego obyczaju, książki psychologicznej. Czeka Cię mieszanka różnych emocji i zaskoczeń podczas czytania.

Polecam z całego serca!

Zdjęcie z autorką podczas Warszawskich Targów Książki 2022
Dziękuję Wydawnictwu W.A.B. za egzemplarz książki do recenzji.


Wydawnictwo: W.A.B

Rok wydania: 2022

Ilość stron: 288

Moja ocena: 9/101 komentarz:

  1. Ten tytuł na pewno znajdzie się wśród moich najbliższych zakupów książkowych.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.