11 lutego 2022

"Między nami" Karolina Winiarska - patronat medialny

Siła jest kobietą! Takie słowa jako pierwsze można pomyśleć czytając II tom serii książek Karoliny Winiarskiej. Zapraszam na nowy post. W przypadku tej serii warto czytać książki po kolei. Jeśli komuś spodobał się tom I "W twoją stronę" to myślę, że z chęcią pozna dalsze losy bohaterek.

Dużo się u nich zmieniło. Felicja wreszcie zaczęła spokojne życie z Andrzejem, ale nie do końca czuje się szczęśliwa. Przypadkowo spotyka swojego przyjaciela pisarza Tobiasza, z którym udaje się do Szkocji na spotkanie autorskie. Za granicą nie wszystko układa się po jej myśli...

U Łucji także nie dzieje się  dobrze, dlatego wnuczka przyjeżdża do Rudawi do Michaliny szukając ukojenia. Babcia Michalina jest niezwykle ważną postacią, która jest spoiwem i mądrością rodziny 

Jak widzicie obie kobiety próbują odbudować swoje życie po trudnych chwilach, ale jednak nie jest to takie łatwe. Więcej z fabuły wam nie zdradzę. 


"Życie to zawsze cudowna opowieść, nawet jeśli zdarzają się w nim smutne lub trudne chwile. One pozwalają nam docenić to, co piękne."Druga część podobała mi bardziej niż pierwsza. Losy bohaterek były pełne niespodzianek, nie byłam pewna jak autorka poprowadzi fabułę. 

Bardzo podobał mi się wątek wplecenie w fabułę losów babci Michaliny z czasów jej dzieciństwa. Uważam, że jest to taka wisienka na torcie, która doskonale uzupełnia powieść. Kobieta dużo przeszła w swoim życiu i dlatego martwi się o swoje wnuczki, chcąc im oszczędzić cierpienia. 

Książka ma niezwykłe przesłanie, autorka uświadamia nam kobietom, że jesteśmy niezwykle silnymi istotami. Zaznaczyłam sobie w książce wiele cytatów, które dosłownie można traktować jak poradnik.

"Nigdy nie trać okazji, by powiedzieć innym, co czujesz. Nigdy nie trać czasu, by okazać miłość, która wypełnia twoje serce. Nigdy nie skupiaj się zbyt długo na przeszłości ani nie wyczekuj nieustająco przyszłości. Żyj, po prostu żyj, najpiękniej, jak tylko się da."Czytając taką literaturę czytelnik ma szansę zastanowić się nad tym, jak ważna jest sztuka wybaczania i że nigdy nie można się poddawać, niezależnie po jak ciężkich przeżyciach. 

Podsumowując - "Między nami" to książka dająca nadzieję dla każdego, kto nie wie w którą stronę iść w swoim życiu. Lubię powieści, które oprócz dobrej fabuły, chwili relaksu, niosą za sobą coś więcej. 

Taka właśnie jest ta seria. Polecam!


Dziękuję wydawnictwu Jaguar za możliwość patronowania tej powieści.Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 352
Moja ocena: 8/10


4 komentarze:

  1. Podoba mi się ta recenzja. Czuję sie zachęcona do sięgnięcia po ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Miło, że książka niesie też ważne przesłanie. Ja bardzo chętnie sięgnę po pierwszą część. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ta książka jeszcze przede mną :) Odnośnie zdania "siła jest kobietą" polecam poruszającą książkę o takim tytule - "Siła kobiet". Niezwykle emocjonująca podróż przez ciekawy historycznie czas, kiedy kobiety nie miały możliwości robienia tego, na co mają ochotę. Bohaterki jednak nie pozwalają się łatwo zaszufladkować i walczą o siebie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.