07 marca 2021

Jane Austen - seria książeczek dla młodych dam

24/2021

Dzisiaj pokażę wam świetną serię książek dla dziewczynek, mam: "Duma i uprzedzenie", "Rozważna i romantyczna" i "Opactwo Northanger".

Zapraszam na nowy post.


Rzadko sięgam po recenzje książek dla dzieci, mimo, że czytam ich dużo. Brakuje mi na to po prostu czasu. Jednak dla tej serii zrobiłam wyjątek. 

Któż nie zna Jane Austen? Nawet jeśli nic nie czytałyśmy to jesteśmy w stanie wymienić tytuły jej dzieł.  Bardzo się cieszę, że wyszły książki z powieściami tej autorki specjalnie napisane dla dzieci. Litery są duże, świetne rysunki, tekst łatwy do zrozumienia uproszczony od oryginału, twarda oprawa. Zresztą zobaczcie jak one wyglądają w środku:


Przeczytałam te książeczki na raz i ucieszyłam się, że zyskały zainteresowanie mojej córki. Ona nie jest wielkim czytelnikiem i ma bardzo wybredny gust. 

Trudno namówić dzieci do czytania klasyki, to nie jest dla nich ciekawe. Niemniej w tym wydaniu nasze dziewczynki (bo to raczej dla młodych dam 7+) mogą poznać dawną kulturę, dzieje, czasy o których rzadko pisze się we współczesnych książkach. Moja córka miała mnóstwo pytań po kilku rozdziałach, interesowały ją historie miłosne, swatanie córek przez ojców itd. 

Nie będę wam opisywała o czym jest każda książeczka bo to jest najmniej istotne, polecam każdą! Wyjdzie cała seria tych książeczek, z tyłu można obejrzeć okładki całego cyklu. Jeśli moja córka dalej będzie taka zachwycona na pewno kupię jej całość. I już wiem co kupię córce kuzynki na urodziny :) Podoba mi się to, że dziewczynki czytające klasykę w takim wydaniu, mają szansę złapać bakcyla czytania i będą starsze sięgną po oryginał. A w sumie o to chodzi, prawda?

Niektóre książki Jane Austen czytałam na studiach (czyli wieki temu), mam na pewno duże braki. Nabrałam ochoty na przeczytanie klasyki, wersji dla dorosłych. To na pewno będzie ciekawe doświadczenie czytelnicze. 

A wy lubicie klasykę? 
Dziękuję Wydawnictwu Tandem za książeczki dla córki. 
Wydawnictwo Tandem
Rok wydania: 2021
Ilość stron: ok 95
Moja ocena: 7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.