10 marca 2020

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Aloha" Agnieszka Mielech - przedpremierowo!

36/2020

Na moim blogu nie znajdziecie praktycznie recenzji książek dla dzieci, bo zwyczajnie nie mam na to czasu. Przynajmniej na razie. Jednak dla nowej książki pani Mielech musiałam zrobić wyjątek, tym bardziej że znam większość jej książek o Emi. Julka bez słuchania tej serii książek nie zaśnie. W wielką radością przeczytałyśmy obie nową część, która premierę będzie miała już 11 marca. Zapraszam na moją recenzję. Po ostatniej zimowej części Emi czas na zasłużony odpoczynek i na wakacje. A będzie się działo! Emi i Flora pojadą nad morze na obóz windsurfingowy. Nie będzie to jednak koniec ich przygód, bo zaraz potem cały Klub Superdziewczyn i jednego Superchłopaka oraz 1 nowy nabytek pojadą zabawnym busikiem w szaloną podróż wzdłuż wybrzeża. Dzieci będą miały nowe przygody, zgubią się wśród wydm a nawet będą ratować zagrożonego morświna. 

"To niesamowite, jak szybko mija czas, kiedy jesteś w dobrym towarzystwie."

Julka po przeczytaniu najnowszej Emi zaczęła co chwilę pytać, kiedy w końcu będą wakacje :) Jednak najważniejsze było to, że ta letnia historia wzbudziła w moim dziecku wiele pytań: najpierw szukałyśmy informacji o morświnach, o windsurfingu, a nawet o busiku ogórku. Julka zaczęła powoli dojrzewać myślą do wyjazdu na obóz. Gratuluję autorce, że w każdej części przemyca niezwykle ważne tematy dla dzieci. Taki tom pokazuje, że warto otworzyć się na nowe znajomości, nauczyć się nowych umiejętności, a nawet znosić jakieś niewygody na obozie, własnie dla przygody i wspomnień. Autorka pięknie pokazuje bardzo ważny temat jakim jest przyjaźń, wspólny czas razem, a nie siedzenie z nosem w grach komputerowych.  Początkowy rozdział o segregowaniu i robieniu porządków w ubraniach zmobilizował moje dziecko do posprzątania swojej szafy, na co nie dało mi się jej namówić od dawna. Ale tak to już jest, że dzieci wolą brać przykład z innych a nie z matki.


Najbardziej podoba mi się w tych książkach to, że są mądre, to nie jest kolejna historia o jakiś niegrzecznych dzieciach, które dłubią w nosie i mają wszystkich gdzieś. A takie książki ostatnio często widuję na półkach w księgarniach. Jeśli wasze córki jeszcze nie znają tej serii to gorąco polecam! Emi jest the best! Aloha!

Osobiście bardzo mnie zainteresowała zapowiedź nowej serii przygód Emi - Dookoła świata! Wkrótce Kalifornia. Obie z Julką na nią czekamy! Świetny pomysł!

Dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.


Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 179
Moja ocena: 8/10

3 komentarze:

  1. Moja córka bardzo lubi, ale do tej pory słuchaliśmy tylko audiobooka. Teraz zamówiłem jej tą część jako książkę- recenzja mnie przekonała. A szkoły zamknięte, to trzeba jakoś ciekawie spędzić następne dwa tygodnie ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.