01 maja 2019

"Nieautoryzowana biografia" Kuba Wojewódzki

69/2019

Jedni go lubią, inni nie trawią. O kim mowa? O Kubie Wojewódzkim.

Osobiście niektóre jego odcinki oglądam na poprawę humoru np. te z Agnieszką Chylińską. Książkę chciałam sobie "zamówić na prezent" na urodziny, w ostatniej chwili zmieniłam zdanie, bo dorwałam ją w bibliotece. Czytaliście, a może macie w planach? Poniżej kilka moich zdań na temat tej książki.Ostatnio mam wrażenie, że wszyscy celebryci piszą książki. Już wiele razy czytałam takie książki i niestety większość nie nadaje się do polecenia. Do Kuby mam osobiście sentyment, więc nie wiedziałam, czy mogę być obiektywna. 

Pierwsze zaskoczenie - książka jest mega gruba, małe litery, więc dużo tekstu. Zaskoczenie numer dwa - brak rozdziałów. Wszystko jest napisane jednym ciągiem, co jest niezłym chwytem, bo jeśli chciałam przeczytać co napisał Wojewódzki o relacji z Anią Muchą, to musiałam przeczytać całość. Showman skacze między tematami, więc nie da się "opuścić" części książki i czytać tylko o tym co daną osobę interesuje. 


Nie ukrywam, że tak do 200 strony byłam zawiedziona. Miałam już nawet oddać książkę nie doczytując. Nie wiem co się potem stało, czy zaskoczyło, czy może tematy dla mnie były wdzięczniejsze. Jakoś dzieciństwo i młodość Kuby mnie nie zainteresowało, ale już kulisy "Mam talent", relacja ze ś.p. Anią Przybylską czy kręcenie programu Kuba Wojewódzki już bardziej. Drugą część książki pochłonęłam i mocno ona podniosła całościową ocenę autobiografii. Książka przede wszystkim nie jest nudna, ma w sobie coś, co nie pozwala się oderwać. Świetne pióro dziennikarza, którego do tej pory nie miałam okazji czytać. 

Brawa należą się za to, że Kuba jest tutaj sobą, więc zakładam, że po książkę sięgną Ci co go trawią. Po drugie można się pośmiać, powspominać, ale przede wszystkim książka jest nie oszukana, jeśli wiecie co mam na myśli. Nie przekartkujesz jej w księgarni, to potężna cegła do której trzeba czasu. I za to należy się szacun, przy tych wszystkich celebryckich książeczkach o wszystkim i o niczym. 

A tu moje ulubione kawałki z YouTube, takie na poprawę humoru, polecam!

Katarzyna Nosowska

Agnieszka Chylińska

Papier toaletowy


Wydawnictwo: Wielka Litera
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 488
Moja ocena: 7/10

1 komentarz:

  1. Faktycznie osoba, którą się albo lubi, albo nie trawi :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie wpadłeś. Jeśli masz ochotę to zostaw komentarz.
Zapraszam na mojego Facebooka, gdzie organizuję konkursy oraz na Instagrama, na którym zamieszczam zdjęcia książek i nie tylko.